Borussia z trzema punktami w Bremie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  22.02.2020 17:23

Erling Haaland  |  fot. Grzegorz Wajda

Bez niespodzianki obeszło się w sobotnie popołudnie na Weserstadion w Bremie. Miejscowy Werder musiał uznać wyższość Borussii Dortmund.

Borussia przystępowała do sobotniego spotkania w roli murowanego faworyta do zwycięstwa. Werder tylko w pierwszej połowie był w stanie skutecznie odpierać ataki podopiecznych Luciena Favre. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie goście z Dortmundu potwierdzili jednak swoją wyższość nad rywalem. Siedem minut po przerwie Borussię na prowadzenie wyprowadził Dan-Axel Zagadou, który uderzeniem z sześciu metrów wykorzystał dośrodkowaniu Jadona Sancho z rzutu rożnego.

W 66. minucie było już 2:0 dla gości. Kolejne trafienie w barwach niemieckiego zespołu zanotował Erling Haaland, który tym razem umieścił piłkę w bramce po dograniu Achrafa Hakimiego spod linii końcowej.

Werder Brema - Borussia Dortmund 0:2 (0:0)
0:1 Zagadou 52'
0:2 Haaland 66'

Werder: Pavlenka – Veljković (82' Sargent), Toprak, Moisander – Gebre Selassie, Bittencourt (67' J. Eggestein), Claassen, Augustinsson – Osako (90' Woltemade), Selke, Rashica

Borussia: Burki – Piszczek, Hummels, Zagadou – Hakimi (90+3' Akanji), Can, Witsel, Guerreiro – Sancho (77' Reyna), Haaland, Hazard (90' Brandt)

Komentarze | 11 komentarzy

xxBANGxx | 22.02.2020 17:43

Haaland będzie w przyszłości najlepszą '9' na świecie, jestem tego pewien. Szkoda, że go odpuściliśmy, ale tu w grę wchodziła klauzula (bodajże 75 mln euro) na co nie chcieliśmy się zgodzić. A jak wiadomo, Raiola to łapczywy grubasek, ehh. Ta klauzula wchodzi w życie w 2021 roku, więc jeśli Norweg nie zwolni tempa, to na 99% odejdzie z BVB.

Matthew1987 | 22.02.2020 18:08

No dzisiaj Can zagrał rewelacyjnie jak dla mnie. 1 połowa taka nijaka w wykonaniu Borussi druga lepsza. Zaczynamy dobrze wyglądać w obronie od kiedy nie gra Akanji. Ale te 3 mecze to może być zludny obraz.

Gdzie tu teraz Brandta umieścić? Can i Witsel dogadują się zbyt dobrze żeby to psuć. Z drugiej strony strasznie szkoda marnować taki talent jak Brandt jednak on jest zupełnie nieodpowiedzialny w defensywie.

bundes | 22.02.2020 18:22

Matthew dziś bym nie oceniał niczego bo grali z 11 kołków bez pomysłu, Werder chce grać podobnym systemem co BVB czy Lipsk ale nie ma do tego zawodników. Ofensywa to jakiś koszmar z naszej strony, no i jak można co mecz dostawać gola ze stałych fragmentów mając 3/4 składu typowo defensywnego.
Haland kozak jak on imponuje siła ;-), co do Brandta to musi grać bo daje dużo dobrego w ofensywie i współczuje w pewnym sensie trenerowi bo ciężko to pogodzić z tak dobra postawa Cana.

Co do Werderu bagno dochodzi nam do nosa wiec nie ma już za dużo czasu na pobudkę...

RaulMadrid | 22.02.2020 19:12

Top3 asystentów Bundesligi.

1. J.Sancho / T.Müller - 14.
2. A.Hakimi - 10.
3. T.Hazard - 9.

Joker | 22.02.2020 20:02

W 2021 mam nadzieję, że nie będzie już śladu po Bartomeu i tych jego nieudacznych współpracownikach, i Barca powalczy o Norwega, bo wpłacenie tej klauzuli nie będzie problem, problemem będą rywale do pozyskania Haaland i kwestia przekonania go do przeprowadzki akurat na Camp Nou, byłby idealnym następcą Suareza, który jeszcze przyszył sezon powinien pociągnąć :)

Co do Werderu to zaczyna mi być ich szkoda, jak tak dalej pójdzie to zlecą z hukiem i nawet żadnych baraży nie będzie.

KAT | 22.02.2020 23:17

Przy zwycięstwie Kolonii i jak nie daj Boże wygra jutro Mainz to jesteśmy już praktycznie w 2 lidze. Nawet Fortuna dzisiaj wygrała i odjechała na 3pkt. Szanse na baraże stają się już nawet mało realne.

bundes | 23.02.2020 01:09

Obudza się na czas ;-)

KAT | 23.02.2020 08:11

Wyjazdy do wszystkich zainteresowanych zespołów. Hertha Mainz Paderborn. Mainz zlało nas w Bremie 0-5 więc jakoś nie jestem przekonany że możemy tam wygrać. Niestety na tą chwilę Paderborn gra też dużo lepszą piłkę. Jestesmy najsłabsi w lidze i za niedługo wylądujemy na 18 miejscu i raczej tam już zostaniemy do końca. Smutne, ale takę da fakty. Nie zwolnili trenera jakieś 10 kolejek temu i sami zrzucili się z ligi

Stormblast | 23.02.2020 11:48

Na to się nie da patrzeć. Gra piątką obrońców przyprawia mnie o ból głowy, przez co cierpi gra w ataku. Wystawianie takich tuz jak Osako czy zmiana na Jojo Eggesteina... No brak słów. Brak zmian oznacza, że wszystko jest ok w oczach trenera. Nie jestem za zwolnieniem go, bo nie wydaje mi się by któryś z wymienionych niżej trenerów gwarantowałby w tym momencie utrzymanie: