Puchar Niemiec: Gol Piątka i porażka po dogrywce Herthy

Krzysztof Piątek

Hertha BSC przegrała na wyjeździe z FC Schalke 04 2:3 (2:0, 2:2) w meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Niemiec.

Na Veltins Arena w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Krzysztof Piątek. Napastnik reprezentacji Polski sześć minut przed przerwą płaskim strzałem z pola karnego zdobył swoją pierwszą bramkę w koszulce Die Alte Dame.

Wcześniej prowadzenie stołecznej drużynie zapewnił z bliska Pascal Koepke, który zaliczył również asystę przy trafieniu byłego zawodnika Cracovii oraz Milanu.

Zespół z Zagłębia Ruhry po zmianie stron zdobył kontaktową bramkę dopiero niespełna kwadrans przed końcem, kiedy to Daniel Caligiuri zaskoczył golkipera przyjezdnych sprytnym strzałem w krótki róg z ostrego kąta pola karnego. Sześć minut później wyrównał mocnym uderzeniem z kilku metrów Amine Harit, któremu wypracował okazję Caligiuri.

Grający w dogrywce w osłabieniu podopieczni Juergena Kinsmanna stracili jeszcze jednego gola. Pięć minut przed końcem szarżujący na połowie rywali Benito Raman minął obrońcę i płaskim strzałem rozstrzygnął losy zaciętej konfrontacji.

Wcześniej awans do ćwierćfinału uzyskały również Fortuna Duesseldorf, Eintracht Frankfurt oraz Werder Brema.

FC Schalke 04 – Hertha BSC 3:2 (0:2, 2:2, 2:2)

0:1 Koepke 12′
0:2 Piątek 39′
1:2 Caligiuri 76′