Cztery gole Liverpoolu

Mohamed Salah

Bez najmniejszych problemów piłkarze Liverpoolu zapisali na swoje konto kolejne zwycięstwo. W sobotnie popołudnie wysoko 4:0 pokonali przed własną publicznością Southampton.

W pierwszej połowie podopieczni Juergena Kloppa kontrolowali wydarzenia na boisku, ale nie udało im się zaskoczyć defensywy rywali. Worek z bramkami rozwiązał się jednak niedługo po przerwie.

Dwie minuty po wznowieniu gry The Reds na prowadzenie wyprowadził Alex Oxlade-Chamberlain, który pokonał McCarthy’ego płaskim uderzeniem sprzed pola karnego. W 60. minucie Liverpool prowadził już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jordan Henderson, który uderzeniem ze środka pola karnego wykorzystał świetne dogranie Roberto Firmino.

W 72. minucie doczekaliśmy się kolejnego gola. Henderson tym razem wystąpił w roli asystenta świetnie uruchamiając Mohameda Salaha. Reprezentant Egiptu bez większych problemów wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

W samej końcówce meczu Egipcjanin dość szczęśliwie po raz drugi wpisał się na listę strzelców trafiając do bramki po dograniu Firmino.

Liverpool FC – Southampton FC 4:0 (0:0)

1:0 Oxlade-Chamberlain 47′
2:0 Henderson 60′