Borussia gromi Union, Haaland z dwoma golami

dodał: maaarcin  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  01.02.2020 17:27

Erling Haaland  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Borussia Dortmund nie dała najmniejszych szans Unionowi Berlin. W sobotnim meczu 20. kolejki Bundesligi, podopieczni Luciena Favre wygrali wysoko 5:0. Kolejne dwa gole na swoje konto zapisał Erling Haaland.

W roli zdecydowanego faworyta do sobotniego meczu przystępowali gospodarze, w którego szeregach po raz pierwszy od pierwszej minuty wystąpił Erling Haaland. Norweg w dwóch pierwszych meczach, w których pojawił się na boisku z ławki rezerwowych, zdobył aż pięć bramek. Teraz stanął przed szansą poprawienia swojego bilansu, ale naprzeciwko siebie miał polskiego bramkarza Rafała Gikiewicza.

Borussia wyszła na prowadzenie już w 12. minucie, ale wynik spotkania stworzył Jadon Sancho, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem z lewej strony pola karnego. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się już Haaland, który strzałem z bliska wykorzystał precyzyjne dogranie Juliana Brandta z prawej strony boiska. Jak się później okazało, w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Borussia potwierdziła swoją wyższość nad rywalem. W 67. minucie na 3:0 podwyższył Marco Reus, który pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Trzy minuty później czwartego gola zdobył Axel Witsel, który trafił do bramki z ośmiu metrów po podaniu Sancho.

W 76. minucie na tablicy wynik było już 5:0. Po raz drugi w tym meczu Gikiewicza pokonał Haaland, który tym razem uderzył z dziesięciu metrów. Polski bramkarz powinien w tej sytuacji interweniować zdecydowanie lepiej.

Borussia Dortmund - Union Berlin 5:0 (2:0)

1:0 Sancho 13'
2:0 Haaland 18'
3:0 Reus (k.) 68'
4:0 Witsel 70'
5:0 Haaland 76'

Union - Friedrich

Dortmund: Burki – Piszczek, Hummels, Akanji – Hakimi (64' Zagadou), Brandt, Witsel, Guerreiro – Sancho, Reus (71' Hazard) – Haaland (77' Reyna)

Union: Gikiewicz – Schlotterbeck, Friedrich, Subotić – Trimmel (74' Ryerson), Lenz, Gentner (68' Promel), Andrich – Malli (59' Becker), Bulter – Andersson

Komentarze | 21 komentarzy

MarioJUVE | 01.02.2020 17:49

Jak Haalandowi dalej tak bedzie szlo to jeszcze zostanie królem strzelców.Zobaczymy w CL czy postrzela sobie np. takiemu PSG bo tam juz bedzie mial mniej miejsca i bedzie gral przeciwko zawodowcom ,a nie jakims ogórkom z Bundesligi.

Joker | 01.02.2020 18:11

Widzę, że każdy większy klub na tym forum musi mieć swojego nadwornego błazna :)

Po pierwszym meczu były żarty, że Haaland jeszcze się włączy do walki o "armatkę", ale w tej chwili gdy po 3 meczach ma już 7 goli to powoli zaczynam wierzyć, że to wcale nie musiały być żarty hehe :) choć oczywiście Lewy i Werner też swoje strzelają i to powoduje, że Norweg nie ma z nimi szans, no ale 3.miejsce jest jak najbardziej realne, bo do Sancho traci raptem 5 goli.

daneczny133 | 01.02.2020 18:24

MarioJUVE-Juz strzelal w LM przeciwko Live i Napoli,spales wtedy czy co?.Super srednia 15 bramek w 3 mecze.Ja sie wstrzymam jeszcze z hurraoptymizmem do meczu wyjazdowego z Leverkusen a po drodze jeszcze Werder.No,ale musze przyznac,ze obiecujaco to wyglada na ten moment,wrocila mi ochota na ogladanie naszych meczy po tej frajerskiej koncowce na jesien.

zecer | 01.02.2020 18:26

Na razie jedzie na świeżości, z czasem bedzie mu trudniej, ale to świetny piłkarz. Jak nie zgłupieje może być wielki

Marcin844 | 01.02.2020 19:06

MarioJuve Ty to jednak jesteś glu..... niż ustawa przewiduje. Jak to zagrał wielki Inter z rezerwami Barcelony w LM ?

MarioJUVE | 01.02.2020 19:25

Joker no tak Barcelona ma Ciebie.
Daneczny fakt strzelal ,ale w innym zespole gral.W fazie grupowej większość zespolow nie gra na 100% patrz Juventus Tootenham czy Liverpool wlasnie.
Marcin844 slaby troll.Co ma Inter do Haalanda i tego ze obecnie norweg strzela jak na zawołanie w Bundeslidze?

Marcin844 | 01.02.2020 19:51

Kończę z Tobą dyskusje. Jesteś na poziomie dziecka 10 letniego i chyba tyle masz. Imobille był za słaby w Niemczech a w Serie A jest gwiazdą. Oczywiście można wyciągać błędne wnioski dlaczego mu nie wyszło będąc na Twoim poziomie dzieciaku.

FCHollywood | 01.02.2020 21:00

Nie jestem fanem Norwega, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie w RB to Minamino wjeżdżał prawie do bramki z piłką, a ten jedynie dostawiał nogę. To samo w mojej ocenie robi w BVB. Ale jednak rąbie te bramki aż miło.

Ogólnie można przytaczać różne statystyki, różne fakty, różnie przewidywać przyszłe zdarzenia, ale sam fakt, że gość ma po trzech spotkaniach siedem goli czyni go fenomenem. 57, czy tam 56 minut i 5 goli, a teraz kolejne dwa. Nie ma siły - on skończy w top trzy strzelców. Co najśmieszniejsze/najbardziej fenomenalne, to może nawet wygrać.

Fan czy hejter, nieważne. Gość robi liczby, które są imponujące.

hablador | 01.02.2020 21:19

@FCHollywood

Nie krytykuj dostawiania nogi, bo odrzesz Cristiano Ronaldo z wielkości.

Żeby dostawić nogę trzeba umieć się znaleźć w takiej sytuacji by tego dokonać. Napastnik ma ograniczoną rolę, ale jak strzeli gola(nieważne jak), tzn., że wywiązał się ze swoich obowiązków należycie. Kropka.

FCHollywood | 01.02.2020 21:29

Fakt, to jak ten gość się odnajduje to też jest niesamowite. Tak jak SuperPippo dostawi nogę, wepchnie się tam gdzie trzeba. Można nie być fanem takich zawodników, ale to coś trzeba mieć, żeby znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie.

FCHollywood | 01.02.2020 21:33

Nie chcę mu umniejszać. Można tak wytykać/wyśmiewać/próbować deprecjonować. Jednak napastnik przede wszystkim rozliczany jest z goli i nie jest ważne jakiej one były urody, najważniejsze jest, żeby było ich dużo.

MarseilleFan | 01.02.2020 22:28

Kolejny tępy fanatyk Barcelony sie obudził. Gdzie was robią?

sk13 | 01.02.2020 23:34

MarseilleFan
Nie wiadomo, ale jak podasz adres rodziców to powiem Ci, gdzie robią tępych fanatyków Marsylii :)

TteamWand | 02.02.2020 10:05

Pisało się jakiś czas temu o tym że Haaland ma klauzulę odejścia w 2021 w kwocie 75mln ? Kibice BVB coś więdzą o tym ?

hablador | 02.02.2020 10:44

@MarseilleFan

Poproszę o jakieś uzasadnienie, bo inwektywa bez pokrycia świadczy tylko o twojej kulturze.
Zareagowałeś emocjonalnie jak mama Cristiano.

Najlepsze, a to już świadczy o twojej inteligencji, która zresztą jest wśród fanów tego portalu doskonale znana, że ja bronię dostawiania nogi, więc robisz z siebie widowisko, jak pijana prostytutka, ochlapana przy krawężniku przez taksówkę.

Polecam więcej dystansu

MarseilleFan | 02.02.2020 11:37

Mam uzasadniać coś komuś kto twierdzi, że Ronaldo zdobywa gole poprzez dostawianie nogi? Można to wrzucić do innych wypocin stworzonych przez fanów Barcy takich jak to że Ronaldo nie ma podjazdu do Messiego czy że w liczbie asyst jest dużo gorszy. Statystyki goli, asyst i złotych piłke jednak mówią co innego. Żeby pwoiedzieć że CR7 zdobywa gole poprzez dostawianie nogi to też trzeba być albo ślepym albo niedorozwiniętym no ale u fanatyków Barcy to już pospolite tutaj.

daneczny133 | 02.02.2020 12:19

TteamWand-Prawdopodobnie jest to 21,niektore zrodla podaja 22.Co do kwoty klauzuli media sa zgodne 75 mln,chociaz Raiola nalegal,zeby bylo to 50 mln.Tak czy siak dla przyszlego klubu tego chlopaka to bedzie promacja a sam bedzie mogl przebierac w ofertach jak pare tygodni temu.

daneczny133 | 02.02.2020 12:23

No,ale nie ma tego zlego po odliczeniu agenta,ojca+kwota transferu BVB wyjdzie na czysto.Wtedy byc moze wroci Isak,ktory coraz lepiej sobie radzi w Sociedad,bo zapewnilismy sobie klauzule wykupu a i Moukoko juz coraz blizej doroslej pilki.

xxBANGxx | 02.02.2020 13:32

Dostawiania nogi przez Ronaldo należy przemilczeć, bo to jest kiepski żart, i tutaj nie ma sensu nawet dyskutować. Natomiast Haaland to może być potwór. Jego bilans z obecnego sezonu to 25 meczów - 35 bramek. Damn.

hablador | 02.02.2020 16:57

@Marsylczyk

Ty naprawdę nie skumałeś mojego wpisu.

Co do zrównywania Ronaldo z Leo, to już nawet nie chce mi się strzępić języka, kto nie jest ślepy ten widzi. A nawet jak widzi, to z reguły jest zbyt zaślepiony emocjonalnie, żeby zrozumiał ogromną różnicę we wpływie obu zawodników na swoje zespoły.

MarseilleFan | 02.02.2020 19:52

Zaślepiony emocjonalnie to jesteś ty jako fan Barcy. Ja mam w nosie która z tych drużyn zdobędzie mistrzostwo, a jeśli chodzi o klasę piłkarską ROnaldo i Messiego to za lepszego uważam Argentyńczyka, ale pisanie że jeden do drugiego nie ma podjazdu (takie stwierdzenie padło pod innym newsem od jakiegos fana Barcy) to zwykła ignorancja albo przejaw impotencji umysłowej. Wpływ Ronaldo na swoje drużyny jest przeogromny. Zarówno w Realu jak i United prowadził swoje kluby do zwycięstw. W Juve również jest liderem i dziwne, że akurat fani Barcelony tego nie dostrzegają :) Ronaldow przeciwieństwie do Messiego potrafi strzelać obiema nogami i głową, a z dystansu na pewno nie ma gorszego strzału. Obaj są genialni i na pewno jeden od drugiego dużo nie odstaje.

Kolejny raz potwierdza sie moja teza, że fani Barcelony uważają wszystko co ich za najlepszego, a reszte za gorszą o kilka klas. Chory fanatyzm. Polecam na przyszłośc z tym walczyć jak ktoś chce być powaznie tu odbierany.