Leicester remisuje z Chelsea!

Antonio Rüdiger

Remisem 2:2 zakończyło się jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 25. kolejki Premier League. Leicester City przed własną publicznością podzieliło się punktami z londyńską Chelsea.

Obie drużyny przystępowało do sobotniego spotkania na King Power Stadium z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. W pierwszej połowie obie drużyny szukały swoich okazji, ale ostatecznie piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki. Zdecydowanie ciekawsza była druga połowa.

Niedługo po wznowieniu gry, Chelsea wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu rożnego bramkarza Leicester pokonał Antonio Rudiger. Radość The Blues nie trwała jednak długo, bowiem Leicester doprowadziło do wyrównania w 54. minucie. Po podaniu Youriego Tielemansa, z piłką w pole karne wpadł Harvey Barnes i dość szczęśliwym uderzeniem zaskoczył Caballero.

Dziesięć minut później podopieczni Brendana Rodgersa wyszli na prowadzenie. Kolejną asystę na swoje konto zapisał Tielemans, który zagrał płasko w pole karne. Futbolówka trafiła do zupełnie niepilnowanego Bena Chilwella, który mocnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.

Tymczasem w 71. minucie Chelsea wykorzystała kolejny stały fragment gry. Po raz drugi Schmeichela uderzeniem głową pokonał Rudigera. I tym razem wykorzystał dośrodkowanie Mounta, z rzutu wolnego.

Leicester City – Chelsea FC 2:2 (0:0)

0:1 Rudiger 46′
1:1 Barnes 54′
2:1 Chilwell 64′
2:2 Rudiger 71′