Borussia gromi, Haaland ponownie strzela

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  24.01.2020 22:26

Erlind Haaland  |  fot. Grzegorz Wajda

Borussia Dortmund w drugim ligowym meczu z rzędu zaaplikowała rywalom pięć goli. Tym razem efektownie 5:1 pokonał na Singal Iduna Park FC Koeln. Na uwagę zasługują kolejne dwie bramki wchodzącego z ławki rezerwowych Erlinga Haalanda.

Spotkanie nie mogło się lepiej ułożyć dla podopiecznych Luciena Favre, którzy już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Po świetnej zespołowej akcji i podaniu Jadona Sancho do siatki gości trafił Raphael Guerreiro.

W kolejnych minutach Borussia kontrolowała wydarzenia na boisku i szukała kolejnych okazji. W 30. minucie padła druga bramka dla gospodarzy. Po długim podaniu Matsa Hummelsa, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Marco Reus. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie na 3:0 podwyższył Sancho, który otrzymał dobre podanie od Reusa, a następnie mocnym strzałem pod poprzeczkę z prawej strony pola karnego nie dał szans bramkarzowi.

Kilka chwil później bliski zdobycia gola dla gości był Cordoba, ale mając przed sobą tylko Burkiego trafił w słupek. Goście zaskoczyli defensywę rywali w 65. minucie. Do piłki z lewej strony pola karnego dopadł Mark Uth i mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Borussii.

W 66. minucie na boisku pojawił się wyczekiwany przez kibiców Erling Haaland. Dwanaście minut później norweski talent zdobył już czwartego swojego gola w barwach Borussii. Tym razem z kilku metrów dobił obroniony przez bramkarza strzał jednego ze swoich kolegów.

Haaland wcale nie zamierzał na tym poprzestawać. W 88. minucie ustalił wynik meczu na 5:1 po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał sytuację sam na sam mijając bramkarza i trafiając do pustej bramki. Tym samym najnowszy nabytek Borussia, po dwóch występach wchodząc na boisko z ławki rezerwowych, ma już na swoim koncie pięć trafień.

Borussia Dortmund - FC Koeln 5:1 (2:0)

1:0 Guerreiro 2'