REKLAMA
REKLAMA

Menedżer Alexa Nübela broni jego decyzji o transferze do Bayernu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bulinews.com  |  23.01.2020 11:12
Menedżer Alexa Nübela broni jego decyzji o transferze do Bayernu

Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM  |  fot. Przemysław Mamczak

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Alex Nübel został skrytykowany przez opinię publiczną za to, że zdecydował się na transfer z FC Schalke 04 do Bayernu Monachium, co będzie miało miejsce latem. Decyzję swojego klienta broni jednak jego menedżer, przekonując, że zawodnik ma ambicje, aby z czasem zostać numerem jeden między słupkami bramki ekipy z Bawarii.

Trudno przypuszczać, aby Nübel wygryzł z wyjściowego składu monachijskiej ekipy Manuela Neuera, co powala przypuszczać, że 23-latek może mieć kłopoty z regularną grą w Bayernie.

- Manuel Neuer jest prawdopodobnie najlepszym niemieckim bramkarzem w historii. Alex może się u jego boku wiele nauczyć na treningach i na boisku. Kiedy przybył do Schalke, rozwijał się, nie tylko dzięki treningom, aż w końcu zastąpił Ralfa Fährmanna - powiedział agent zdolnego golkipera w osobie Stefana Backa, który udzielił wywiadu 11Freunde.

- Alex w pewnym momencie na pewno będzie chciał trafić do pierwszego składu monachijczyków. Tym samym chce wygrać rywalizację z Neuerem. Kiedy trafiasz do Bayernu, musisz się w tym klubie sprawdzić. Neuer jest światowej klasy bramkarzem, ale każdy, kto trafia do takiego klubu jak Bayern może oczami wyobraźni zobaczyć, że sam kiedyś będzie na światowym poziomie. Tak było między innymi w przypadku Joshuy Kimmicha, czy Alphonso Daviesa. Za trzy lata przekonamy się, że Alex wybrał dobrą drogę - dodał menedżer bramkarza.

Nübel podpisał pięcioletnią umowę z Bayernem.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy