Borussia przegrała w Sinsheim!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  20.12.2019 22:25

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Trzeciej porażki w tym sezonie doznała w piątkowy wieczór Borussia Dortmund, która w wyjazdowym meczu uległa 1:2 Hoffenheim.

Mecz świetnie ułożył się dla gości z Dortmundu, którzy w 17. minucie objęli prowadzenie. Po szybkiej zespołowej akcji, wbiegający w pole karne Achraf Hakimi otrzymał podanie w tempo, a następnie zagrał na piąty metr do Mario Goetze. Ten pokonał bezradnego Baumanna.

Do wyrównania w 26. minucie mógł doprowadzić uderzeniem z rzutu wolnego Robert Skov, ale zabrakło mu odrobinę precyzji. Borussia odpowiedziała groźnymi strzałami Hakimiego i Thorgana Hazarda. Ostatecznie jednak w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obie drużyny szukały swoich okazji, wynik długo nie ulegał jednak zmianie. W 80. minucie do wyrównania doprowadził jednak Sargis Adamyan, który wykorzystał podbramkowe zamieszanie.

Hoffenheim nie zamierzało na tym poprzestawać i w 87. minucie zdobyło drugiego, jak się okazało zwycięskiego gola. Po podaniu Adamjana trzy punkty gospodarzom zapewnił Andrej Kramarić.

TSG Hoffenheim – Borussia Dortmund 2:1 (0:1)

0:1 Goetze 17'
1:1 Adamjan 79'
2:1 Kramarić 87'

Borussia - Akanji

Hoffenheim: Baumann – Nordtveit, Grillitsch, Hübner – Samassekou (46' Adamjan) – Rudy, Baumgartner (78' Kaderabek), Geiger (65' Locadia), Skov – Bebou, Kramarić

Borussia: Bürki – Akanji, Hummels (46' Piszczek), Zagadou – Hakimi, Weigl, Brandt, Schulz – Hazard (46' Bruun Larsen), Götze (84' Alcacer), Sancho