Trwa imponująca seria Augsburga

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Czwarte zwycięstwo na przestrzeni pięciu spotkań odnieśli dziś piłkarze niepokonanego od trzeciego listopada Augsburga, którzy po bramkowym festiwalu pokonali na wyjeździe Hoffenheim 4:2. Bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Schmidta zdobyli Max (dwie), Jensen i Iago, podczas gdy dla gospodarzy trafiali Skov i Locadia.

Na dwie zmiany po porażce z Lipskiem zdecydował się trener Schreuder – miejsca Poscha i Geigera zajęli Rudy oraz Bebou. Jednego zawodnika po ograniu Mainz wymienił za to trener Schmidt – zamiast Vargasa mogliśmy oglądać na murawie Iago.

Nieco ponad dziesięciu minut potrzebowali goście, by objąć prowadzenie – obrońcom urwał się Niederlechner, który wyłożył futbolówkę jak na tacy Maxowi, a ten posłał ją do pustej bramki. Piłkarze Augsburga z prowadzenia cieszyli się jednak tylko trzy minuty, albowiem po tym czasie precyzyjnym uderzeniem tuż zza pola karnego wyrównał Skov.

W końcówce pierwszej odsłony, szansę na objęcie prowadzenia stworzyli sobie jeszcze Wieśniacy – do piłki zagranej za linię obrony dopadł Bebou, ale bardzo szybko z linii bramkowej do Togijczyka dopadł Koubek, który zdołał zablokować jego strzał.

Sześć minut po zmianie stron, na prowadzenie wrócili goście – nieodpowiedzialnie we własnym polu karnym zachował się Akpoguma, który sfaulował Niederlechnera. Jedenastkę podyktowaną przez panią Bibianę Steinhaus pewnie wykorzystał Max. W 56. minucie było już 1:3 – po prostopadły podaniu Niederlechnera, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jensen.

Na odpowiedź gospodarzy trzeba było poczekać do ostatniego kwadransa. W 78. minucie, po dograniu z prawej flanki, strzał Locadii szczęśliwie obronił Koubek, a dobitkę Kramaricia zablokowali obrońcy. Chwilę później, było już jednak 2:3 – po dośrodkowaniu Skova z lewego skrzydła, precyzyjnym strzałem głową piłkę w siatce umieścił Locadia.

Kiedy wydawało się, że Hoffenheim wraca do gry, pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Ausburg znów prowadził dwoma golami. Szybką kontrę zapoczątkował Max, który wypuścił lewym skrzydłem Niederlechnera, a ten, dogrywając do niepilnowanego w polu karnym Iago, zanotował trzecią tego dnia asystę, albowiem Brazylijczyk nie miał problemów z pokonaniem Baumanna.

W końcówce okazję na zdobycie trzeciego gola mieli jeszcze piłkarze trenera Schreudera. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, strzał Kramaricia na słupek zdołał sparować Koubek, który kilka sekund później wybronił jeszcze dobitkę Locadii.

Kiedy następne mecze?

Przedłużone zostały obie serie – dla Hoffenheim było to czwarte z rzędu spotkanie bez wygranej, podczasy gdy dla Augsburga, piąty kolejny mecz bez porażki (w tym cztery zwycięstwa). W następnej kolejce, Wieśniacy zmierzą się na wyjeździe z Unionem, podczas gdy Augsburg podejmie Fortunę Dusseldorf.

TSG Hoffenheim – FC Augsburg 2:4 (1:1)