LM: Ogromne emocje i awans Lyonu!

Memphis Depay

Olympique Lyon dołączył do RB Lipsk i awansował z drugiego miejsca w grupie G do fazy pucharowej Champions League – podopieczni trenera Garcii przegrywali już dziś z Czerwonymi Bykami 0:2 po golach Forsberga i Wernera, ale bramki Aouara i Depay’a pozwoliły, przy korzystnym rozstrzygnięciu w Lizbonie, lyończykom zapewnić sobie wiosenne występy w elitarnych rozgrywkach!

Na dwie zmiany po wysokim zwycięstwie nad Nimes zdecydował się trener Garcia – miejsca Caquereta i Traore zajęli Tousart oraz Terrier. Aż pięciu piłkarzy po ograniu Hoffenheim wymienił za to opiekun Byków, Julian Nagelsmann – zamiast Halstenberga, Ilsankera, Laimera, Sabitzera i Schicka mogliśmy oglądać Saracchiego, Mukiele, Haidarę, Nkunku oraz Poulsena.

Goście z Lipska potrzebowali niespełna dziesięciu minut, by objąć prowadzenie – Lopes sfaulował szarżującego w polu karnym Poulsena, a jedenastkę na bramkę zamienił Forsberg. W 28. minucie, Die Roten Bullen mogli prowadzić już 2:0 – po szybkiej akcji Lipska, Poulsen dograł do Wernera, który przegrał jednak pojedynek jeden na jednego z bramkarzem.

Niespełna kwadrans przed przerwą, Anthony Taylor podyktował drugi rzut karny dla gości – Nkunku został sfaulowany w polu karnym przez Tousarta, a z jedenastu metrów nie pomylił się Werner. W doliczonym czasie gry, niezwykle bliscy zdobycia gola byli za to lyończycy, ale poprzeczkę bramki Gulacsiego ostemplował Dembele.

Pięć minut po zmianie stron, podopieczni trenera Garcii zdobyli gola kontaktowego – Tousart zagrał do ustawionego w narożniku pola karnego Aouara, który pięknym, technicznym uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Gulacsiego. W 65. minucie zaatakowali podopieczni Juliana Nagelsmanna, ale po dograniu Saracchiego, w ostatniej chwili Demmego uprzedził Rafael.

Dziesięć minut później, lipszczan uratował Gulacsi, który stopą zatrzymał próbę Depay’a. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania – pierwszy strzał Depay’a zdołał wybronić jeszcze Gulacsi, ale po dośrodkowaniu Aouara, Holender już się nie pomylił.

Sporo działo się jeszcze w końcówce starcia na Parc OL – trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, po ogromnym kotle w polu karnym gospodarzy, strzał Cunhi w ostatniej chwili zablokował Marcal. Wynik do końca nie uległ już zmianie – dzięki wywalczonemu punktowi, Lyon awansował do fazy pucharowej Champions League!

Olympique Lyon – RB Lipsk 2:2 (0:2)

0:1 Forsberg (k.) 9′
0:2 Werner (k.) 32′