Union lepszy w starciu beniaminków

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W rozegranych w ramach 14. kolejki Bundesligi meczów dwóch beniaminków, Union Berlin przed własną publicznością pokonał 2:0 FC Koeln.

W pierwszych dwóch kwadransach lepsze wrażenie zrobili goście, ale nie zdołali udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. Między słupkami bramki gospodarzy dobrze spisywał się Rafał Gikiewicz.

W 33. minucie Union wyszedł na prowadzenie, po tym jak wykorzystał stały fragment gry. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Christophera Trimmela z rzutu rożnego, strzałem głową bramkarza gości pokonał Sebastian Andersson.

Pięć minut po przerwie było już 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Andersson, który tym razem wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Christian Gentnera. Obrońcy FC Koeln ofiarnie interweniowali wślizgami, ale jeden z nich wygarnął piłkę już zza linii bramkowej.

Do końca meczu gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i ostatecznie odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Union Berlin – FC Koeln 2:0 (1:0)

1:0 Andersson 33′
2:0 Andersson 50′