Man City traci kolejne punkty

Josep Guardiola

Manchester City po raz kolejny w tym sezonie stracił punkty. Podopieczni Josepa Guardioli tym razem tylko zremisowali 2:2 na wyjeździe z Newcastle United.

Manchester City, który przystępował do meczu w roli zdecydowanego faworyta, wyszedł na prowadzenie w 22. minucie. Wówczas świetną dwójkową akcję przeprowadzili David Silva i Raheem Sterling. Po wymienieniu kilku podań piłkę w bramce pewnym uderzeniem umieścił reprezentant Anglii.

Newcastle odpowiedziało bardzo szybko, bowiem już w 25. minucie doprowadziło do wyrównania. Po podaniu Miguela Almiron, bramkarza Manchesteru City precyzyjnym strzałem z czternastu metrów pokonał Jetro Willems. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do 82. minuty. Wówczas Manchester City ponownie objął prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się wówczas Kevin de Bruyne. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa.

W 88. minucie Newcastle po raz drugi zaskoczyło defensywę mistrzów Anglii Tym razem po podaniu Christian Atsu na listę strzelców wpisał się Jonjo Shelvey.

Newcastle United – Manchester City 2:2 (1:1)

0:1 Sterling 22′
1:1 Willems 25′
1:2 De Bruyne 82′
2:2 Shelvey 88′