Schalke zatrzymało Union

Rafał Gikiewicz

FC Schalke 04 w pierwszym meczu 13. kolejki Bundesligi pokonało 2:1 Union Berlin. Ekipa z Zagłębia Ruhry pełną pulę zapewniła sobie w ostatnich fragmentach rywalizacji. Całe zawody w szeregach gości zaliczył Rafał Gikiewicz.

Bój na VELTINS-Arena zapowiadał się bardzo ciekawie. Gospodarze mieli zamiar wrócić zwycięstwem do czołówki w tabeli Bundesligi. Z kolei beniaminek niemieckiej ekstraklasy miał nadzieję na swoją kolejną wiktorię.

Losy rywalizacji nie zostały rozstrzygnięte w pierwszej odsłonie. Aczkolwiek każda z ekip zaliczyła po jednym golu w pierwszych trzech kwadransach spotkania.

Wynik meczu otworzył Benito Raman, który uderzeniem z linii pola karnego zmusił do kapitulacji bramkarza gości. Belg zdobył jednocześnie swoją drugą bramkę w sezonie.

Radość w szeregach Schalke nie trwała jednak długo, bo na trafienie z 23 minuty w trzecim kwadransie gry odpowiedział Marcus Ingvartsen, wykorzystując rzut karny. Tym samym było 1:1.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili w 84. minucie, gdy do siatki trafił Suat Serdar, wykorzystując podanie od Amina Harita.

FC Schalke 04 – Union Berlin 2:1 (1:1)