LM: Valencia po niezwykłym meczu remisuje z Chelsea

Frank Lampard

Świadkami niezwykle ciekawego spotkania byli kibice zgromadzeni na stadionie Valencii CF, która zremisowała 2:2 z Chelsea FC w spotkaniu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie H. Tym samym arcyciekawie zapowiada się ostatnia kolejka, w której rozstrzygnie się, która z drużyn wywalczy przepustkę do 1/8 finału rozgrywek.

W nie najlepszych nastrojach do swojej potyczki przystępowały obie ekipy. Warto zaznaczyć, że Valencia w trakcie minionego weekendu uległ Realowi Betis, z kolei podopieczni Franka Lamparda przegrali w hicie ligi angielskiej z Man City. W każdym razie londyńczycy chcieli na Estadio Mestalla zrewanżować się gospodarzom za porażkę 0:1.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na stadionie w Hiszpanii musieli czekać do 40 minuty, gdy Carlos Soler wykorzystał dośrodkowanie z boku boisku, kierując piłkę do siatki. Radość w szeregach Nietoperzy nie trwała jednak długo, bo minutę później do wyrównania doprowadził Mateo Kovacic. Do przerwy było zatem 1:1.

Po zmianie stron obie drużyny także zaliczyły po jednym trafieniu. Chociaż tym razem to londyńczycy pierwsi zdobyli bramkę, gdy Christian Pulisic strzałem z bliska wprawił w osłupienie kibiców gospodarzy. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Valencii, którzy w 82. minucie za sprawą Daniela Wassa doprowadzili do wyrównania.

W związku z powyższym zarówno Valencia, jak i Chelsea legitymują się dorobkiem ośmiu punktów na koncie, co sprawia, że w ostatniej kolejce obie ekipy będą walczyły o awans. Ekipa z Hiszpanii zagra w delegacji z AFC Ajaxem, a londyńczycy u siebie zmierzą się z Lille OSC.

Valencia CF – Chelsea FC 2:2 (1:1)