Bayern rozbił Fortunę

Robert Lewandowski

Drugie wysokie zwycięstwo pod wodzą Hansiego Flicka odniósł Bayern Monachium. W sobotnim meczu 12. kolejki Bundesligi pewnie 4:0 pokonał na wyjeździe Fortunę Dusseldorf. Robert Lewandowski tym razem nie wpisał się na listę strzelców.

Bayern na prowadzenie wyszedł już w 11. minucie. Po płaskim zagraniu Joshuy Kimmicha w pole karne, piłkę trącił Benjamin Pavard i zupełnie zaskoczył bramkarza Fortuny. Druga bramka dla mistrzów Niemiec padła w 27. minucie. Wszystko zaczęło się od fatalnego zagrania bramkarza gospodarzy, a skończyło na celnym strzale Corentina Tolisso, który wykorzystał podanie Serge’a Gnabry’ego.

W 34. minucie Bawarczycy zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gnabry, który trafił do siatki z sześciu metrów po wyłożeniu piłki przez Thomasa Muellera. Przed przerwą wynik spotkania, w którym absolutnie dominowali podopieczni Hansiego Flicka, nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Bayern dołożył czwartego gola. W 70. minucie z piłką w pole karne wpadł Robert Lewandoski, a następnie zagrał wzdłuż linii bramkowej. Piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Philippe Coutinho.

Fortuna Dusseldorf – Bayern Monachium 0:4 (0:3)0:1 Pavard 11′
0:2 Tolisso 27′
0:3 Gnabry 34′
0:4 Coutinho 70′