Freiburg pokonał Eintracht

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W ostatnim spotkaniu 11. kolejki Bundesligi, Freiburg przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonał Eintracht Frankfurt. Dzięki tej wygranej awansował na czwarte miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie spotkania kibice nie doczekali się ani jednego gola. W samej końcówce Eintracht doznał jednak osłabienia, po tym jak drugą żółtą kartką ukarany został Gelson Fernandes.

Bramka decydująca o losach rywalizacji padła w 77. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Christiana Guntera, piłka trafiła w polu karnym do Nilsa Petersena, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W końcówce spotkania doszło jeszcze do nerwowej sytuacji po tym jak David Abraham powalił na ziemię trenera Freiburga. W efekcie otrzymał czerwoną kartkę. Takim samym kartonikiem ukarany został Vinzenzo Grifo.

SC Freiburg – Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)

1:0 Petersen 77′