LM: Aptekarze wygrali z Atletico

Piłka Ligi Europejskiej

Bayer Leverkusen pokonał w roli gospodarza Atletico Madryt w spotkaniu grupy D fazy grupowej Ligi Mistrzów. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Niemiec cały czas liczy się w grze, aby wiosną przyszłego roku grać nadal w europejskich pucharach.

W zupełnie innym położeniu są obie drużyny w swoich rodzimych ligach. O ile zawodnicy Aptekarzy błąkają się w środku tabeli Bundesligi, to team ze stolicy Hiszpanii cały czas stara się dotrzymać kroku najlepszym w La Liga, tracąc aktualnie do lidera rozgrywek zaledwie punkt.

Sytuacja na krajowym podwórku nie miała jednak przełożenia na to, co działo się w środowy wieczór na Bay Arena. W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zespołem wyraźnie lepszym był Bayer, który był bardziej niebezpieczny w swoich sytuacjach i ostatecznie nawet zdołał objąć prowadzenie.

Bramkę dla teamu z Leverkusen zdobył w 41. minucie Thomas Partey, kierując futbolówkę do własnej bramki po niezwykłym zamieszaniu we własnym polu karnym. Jednocześnie na przerwę w lepszych nastrojach udała się ekipa z Bundesligi.

W drugiej odsłonie Aptekarze zdołali podwyższyć prowadzenie na 2:0 już w 55. minucie. Gola na 2:0 dla Bayeru strzelił Kevin Volland, popisując się celnym uderzeniem z mniej więcej 13 metrów. Tym samym ekipa z Niemiec zrobiła milowy krok w kierunku wygranej.

W doliczonym czasie spotkania kontaktową bramkę dla teamu ze stolicy Hiszpanii zdobył Alvaro Morata, ale to było wszystko, na co było stać Atletico w środowy wieczór. Tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w tej edycji elitarnych rozgrywek wywalczył Bayer.

Bayer Leverkusen – Atletico Madryt 2:1 (1:0)

1:0 Partey 41′ (sam.)
2:0 Volland 55′
2:1 Morata 90+4′