Neuer: Nie powinniśmy stracić aż pięciu goli

Manuel Neuer

Manuel Neuer wpuścił aż pięć bramek i Bayern Monachium przegrał we Frankfurcie z Eintrachtem 1:5 (1:2) w sobotnim meczu 10. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.

Na Commerzbank-Arena całe zawody w szeregach gości zaliczył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski osiem minut przed przerwą zdobył kontaktowego gola po przebojowej indywidualnej akcji na połowie rywali. Obrońcy tytułu już od dziewiątej minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Jerome Boateng. Orły przewagę wykorzystały jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to skutecznymi strzałami z kilku metrów popisali się Serb Filip Kostić oraz Szwajcar Djibril Sow.

Po zmianie stron zespół z Bawarii pogrążyli jeszcze z bliska Argentyńczyk David Abraham, głową Austriak Martin Hinteregger oraz po świetnej akcji Portugalczyka Andre Silvy jego rodak Goncalo Paciencia, który dopełnił tylko z formalności, kierując piłkę do pustej bramki. Podopieczni Niko Kovaca doznali w ten sposób drugiej porażki w sezonie i spadli na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Hesji natomiast odniósł piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i przesunął się na piątą lokatę w klasyfikacji.

– Straciliśmy zawodnika już po niespełna dziesięciu minutach, co na pewno nie ułatwiło nam gry na takim trudnym terenie – wyznał Neuer dla oficjalnego serwisu mistrzów Niemiec.

– Nie powinniśmy jednak stracić aż pięciu goli. Mieliśmy szansę na drugiego gola, ale nie udało się wykorzystać tej okazji – żałował golkiper reprezentacji Niemiec.

– Nie jesteśmy konsekwentni w obronie. Musimy myśleć, analizować i grać lepiej – podsumował bramkarz Bayernu.