BVB wygrywa, pierwsza porażka Wolfsburga

Mario Gotze

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 10. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pewnie 3:0 pokonała u siebie Wolfsburg. Dla gości to pierwsza porażka w obecnym sezonie.

Obie drużyny przystępowały do spotkania z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. Gospodarze mieli jednak świadomość, że mają do czynienia z zespołem, który w obecnym sezonie nie doznał jeszcze ani jednej porażki. Po pierwszej połowie również się na to nie zanosiło. Obie drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym rezultacie.

W drugiej połowie Borussia zademonstrowała jednak wyższość nad swoim rywale. W 52. minucie zespół z Dortmundu objął prowadzenie. Po podaniu Achrafa Hakimiego, piłkę w polu karnym otrzymał Thorgan Hazard, a następnie precyzyjnym uderzeniem z kilkunastu metrów nie dał szans Pervanowi.

Sześć minut później podopieczni Luciena Favre prowadzili już 2:0. Hazard tym razem wystąpił w roli asystenta, zagrywając piłkę do wbiegającego w pole karne Raphaela Guerreiro. Ten płaskim uderzeniem przy dalszym słupku umieścił piłkę w siatce.

W końcówce spotkania Borussia ustaliła wynik meczu na 3:0. Z rzutu karnego do siatki Wolfsburga trafił Mario Goetze.

Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 3:0 (0:0)

1:0 Hazard 52′
2:0 Guerreiro 58′
3:0 Goetze (k.) 88′