United lepsi od beniaminka

Marcus Rashford

Pomimo zmarnowanych dwóch jedenastek, Manchester United wywiózł dziś komplet punktów z Carrow Road, gdzie pokonał beniaminka, Norwich City 3:1 (2:0). Bramki dla zespołu Ole Gunnara Solskjaera zdobyli McTominay, Rashford i Martial, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Hernandez.

Daniel Farke postawił dziś na tę samą jedenastkę, która przed tygodniem rozpoczęła bezbramkowo zremisowane starcie z Bournemouth. Jednej zmiany po remisie z Liverpoolem dokonał za to Ole Gunnaar Solskjaer – zamiast Rojo, na murawie Carrow Road mogliśmy oglądać Martiala.

Po mało ciekawym pierwszym kwadransie, goście z Manchesteru ruszyli do ataku na początku drugich 15 minut. Najpierw Krul zdołał wybronić płaski strzał Rashforda, a chwilę później poradził sobie jeszcze z główką Martiala po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Pereiry.

W 21. minucie United dopięli swego i objęli prowadzenie – po dośrodkowaniu Pereiry z prawej flanki, piłki nie byli w stanie wybić gospodarze, z czego skrzętnie skorzystał McTominay, którego płaskie uderzenie znalazło drogę do siatki.

Pięć minut później, w polu karnym Norwich doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po wideoweryfikacji, podyktowany został rzut karny dla gości za faul Godfrey’a na Jamesie, aczkolwiek zdania co do słuszności tej decyzji są podzielone. Jedenastki na gola nie był w stanie jednak zamienić Rashford, albowiem płaski strzał wybronił Krul.

Młody napastnik United nie zraził się zmarnowanym rzutem karnym i dwie minuty później wpisał się na listę strzelców – James dograł z głębi pola do kompletnie niepilnowanego Rashforda, który wykorzystał sytuację jeden na jednego z Krulem.

W kolejnych minutach swoje okazje mieli jeszcze Rashford i Cantwell, ale w obu przypadkach skutecznie interweniowali bramkarze. Tuż przed przerwą, arbiter podyktował drugi rzut karny dla United, po tym jak ręką we własnym polu karnym zagrał Cantwell. Do piłki podbiegł tym razem Martial i… podobnie jak w przypadku Rashforda, górą okazał się Krul!

Początek drugiej połowy przyniósł pierwszą sytuację dla najlepszego strzelca Norwich, Teemu Pukkiego – po podaniu Aaronsa, Fin nie trafił jednak w światło bramki. Pięć minut później, po drugiej stronie boiska, Krul zdołał zatrzymać groźne uderzenie Martiala.

W 73. minucie, Czerwone Diabły zdobyły trzeciego gola – Martial wymienił futbolówkę z Rashfordem, który zanotował piękną asystę piętą, a Francuz strzałem z ostrego kąta ulokował piłkę w siatce. W końcówce honorową bramkę zdobyli gospodarze, po tym jak przez obronę United przedarł się Hernandez.

Norwich City – Manchester United 1:3 (0:2)

0:1 McTominay 21′
0:2 Rashford 30′
0:3 Martial 73′
1:3 Hernandez 89′

Godfrey – Wan-Bissaka, Young

Norwich: Krul – Lewis (66′ Byram), Godfrey, Amadou, Aarons – Tettey – Cantwell (46′ Hernandez), McLean, Leitner (46′ Stiepermann), Buendia – Pukki

Man Utd: de Gea – Young, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Fred, McTominay – Rashford, Pereira (82′ Garner), James (81′ Lingard) – Martial (75′ Greenwood)