LE: Jeremcuk wydarł dwa punkty Wolfsburgowi

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

W starciu grupy I drugich europejskich rozgrywek klubowych KAA Gent zremisował na swoim stadionie z VfL Wolfsburg 2:2. Kompromis ten sprawił, że obie ekipy z dorobkiem pięciu “oczek” przewodzą w stawce.

Wicelider niemieckiej ekstraklasy do czwartkowej potyczki przystępował w roli faworyta w powszechnej opinii. Podopieczni duńskiego trenera Jessa Thorupa liczyli jednak na sprawienie niespodzianki. Tym samym zawody na GHELAMCO-arena zapowiadały się ciekawie.

Na nudę w pierwszej odsłonie nie można było narzekać. W pierwszej połowie kibice zgromadzenie na trybunach byli świadkami trzech goli. Wynik rywalizacji został otwarty już w trzeciej minucie, gdy Wout Weghorst z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

Tymczasem w 24. minucie przedstawiciel Bundesligi podwyższył swoje prowadzenie za sprawą Joao Victora, który mocnym uderzeniem sprawił, że do kapitulacji został zmuszony mający polskie korzenie Thomas Kaminski.

Ostatnie słowo należało w pierwszej połowie do gospodarzy, gdyż kontaktowego gola strzelił Roman Jeremcuk, wykorzystując podanie Vadisa Odjidji-Ofoe. Jednocześnie do przerwy miał miejsce wynik 2:1 dla Wilków.

Po ponad godzinie gry Gent mogło wyrównać stan rywalizacji, gdy na strzał sprzed pola karnego pozwolił sobie Jonathan David, ale na posterunku był Pavao Pervan. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Wolfsburga, to do wyrównania doprowadził Ukrainiec Jeremcuk i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

KAA Gent – VfL Wolfsburg 2:2 (1:2)

0:1 Weghorst 3′
0:2 Joao Victor 24′
1:2 Jeremcuk 41′
2:2 Jeremcuk 90+4′