Tylko remis Bayernu, gol Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Bayern Monachium po raz kolejny sprawił zawód swoim kibicom. Tym razem zremisował 2:2 w wyjazdowym meczu z Augsburgiem. Kolejnego gola w tym sezonie zdobył Robert Lewandowski.

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak dobrze dla Bawarczyków, bowiem już w pierwszej minucie Augsburg wyszedł na prowadzenie. Po zgraniu piłki głową przez Raniego Khedirę, bramkarza Bayernu z siedmiu metrów pokonał Marco Richter.

W 14. minucie Bayern doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu Serge’a Gnabry’ego z prawej strony boiska, celnym uderzeniem głową popisał się Robert Lewandowski. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Cztery minuty po przerwie Bayern wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gnabry, który bramkarza Augsburga pokonał precyzyjnym strzałem sprzed linii pola karnego.

Gdy wydawało się, że trzy punkty trafią na konto Bayernu, w doliczonym czasie gry gospodarze doprowadzili do wyrównania. Neuera do kapitulacji zmusił Alfred Finnbogason.

FC Augsburg – Bayern Monachium 2:2 (1:1)

1:0 Richter 1′
1:1 Lewandowski 14′
1:2 Gnabry 49′
2:2 Finnbogason 90+1′