Niewykorzystana szansa Schalke

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Schalke 04 Gelsenkirchen nie wykorzystało doskonałej okazji do objęcia prowadzenia w tabeli Bundesligi. W meczu przed własną publicznością zremisowało 1:1 z FC Koeln, tracąc wyrównującego gola w doliczonym czasie gry.

Piłkarze Schalke przed meczem zdawali sobie sprawę, że wygrana z beniaminkiem da im awans na pierwsze miejsce w tabeli. Goście z Kolonii postawili jednak zespołowi gospodarzy trudne warunki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 76. minucie Schalke objęło prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Salif Sane zgrał piłkę głową, a do siatki trafił Suat Serdar. W tym momencie wydawało się, że gospodarze sięgną po piąte zwycięstwo z rzędu.

Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie jedenastka z Kolonii doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu Floriana Kainza z rzutu rożnego, celnym strzałem głową popisał się Jonas Hector.

Schalke 04 Gelsenkirchen – FC Koeln 1:1 (0:0)

1:0 Serdar 72′
1:1 Hector 90+1′