Hertha wygrywa po raz trzeci z rzędu

Razvan Rat i Vedad Ibisevic (z prawej)

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła w piątkowy wieczór Hertha Berlin, która u siebie pokonała 3:1 Fortunę Dusseldorf.

Pierwszą bramkę kibice na Stadionie Olimpijskim w Berlinie obejrzeli w 32. minucie. Wówczas z rzutu karnego, podyktowanego za faul Dedrycka Boyatu, prowadzenie dla Fortuny uzyskał Rouwen Hennings.

Hertha jeszcze przed przerwą odpowiedziała zdobyciem dwóch kolejnych goli. W 32. minucie, po dośrodkowaniu Mariusa Wolfa z prawej strony do wyrównania uderzeniem z kilku metrów doprowadził Vedad Ibisević.

W 43. minucie Hertha była już na prowadzeniu. Bramkarzowi Fortuny świetnym strzałem z kilkunastu metrów szans nie dał Javairo Dilrosun.

W drugiej połowie gospodarze potwierdzili swoją wyższość nad rywalem zdobywając trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Vladimir Darida, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Dodiego Lukebakio.

Hertha Berlin – Fortuna Dusseldorf 3:1 (2:1)

0:1 Hennings (k.) 32′
1:1 Ibisević 37′
2:1 Dilrosun 43′
3:1 Darida 62′