Borussia M’Gladbach wyrywa trzy punkty

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Trzeci komplet punktów w tym sezonie zapisała na swoje konto Borussia M’Gladbach, która w niedzielnym meczu 5. kolejki Bundesligi pokonała 2:1 Fortunę Dusseldorf. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Marcus Thuram.

Niedzielne spotkanie w M’Gladbach doskonale rozpoczęło się dla Fortuny, która już w szóstej minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Andre Hoffmann zgrał piłkę głową, a do siatki z kilku metrów trafił Kasim Nuhu. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie, choć gospodarze mieli okazje na doprowadzenie do wyrównania.

Po przerwie Borussia nadal atakowała i stwarzała sobie sytuacje. Doskonałej nie wykorzystał między innymi Patrick Herrmann, który mając przed sobą tylko bramkarza, trafił prosto w niego.

W 74. minucie Borussii udało się wyrównać. Po płaskim dośrodkowaniu Stefana Lainera z prawej strony boiska, do siatki z ośmiu metrów trafił Marcus Thuram. Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestawać i do końca walczyli o zwycięstwo.

To się opłaciło, bowiem w 88. minucie zdobyli zwycięskiego gola. W ogromnym podbramkowym zamieszaniu piłkę do bramki ponownie wpakował Thuram, zapewniając swojej drużynie ważne trzy punkty.

W zespole Fortuny do 79. minuty grał reprezentant Polski Dawid Kownacki.

Borussia M’Gladbach – Fortuna Dusseldorf 2:1 (0:1)