Lipsk rozbił Werder

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Jednostronny przebieg miało ostatnie sobotnie starcie w ramach niemieckiej ekstraklasy, w którym RB Lipsk pokonał w delegacji Werder Brema. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszych trzech kwadransach spotkania.

Gospodarze mieli nadzieję przed pierwszym gwizdkiem sędziego na trzecią z rzędu wygraną. Pokrzyżować ten plan chcieli jednak goście, chcący wskoczyć na fotel lidera rozgrywek.

Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Willi Orban. 26-latek wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Na tym jednak team Juliana Nagelsmanna nie poprzestał, bo jeszcze przed przerwą prowadzenie teamu z Lipska podwyższył Marcel Sabitzer.

Tymczasem w drugiej odsłonie wynik spotkania ustalił Marcelo Saracchi, wykorzystując błąd defensywy gospodarzy. Die Bullen wygrali jednocześnie swoje spotkanie 3:0, notując swoje czwarte zwycięstwo w sezonie.

Werder Brema – RB Lipsk 0:3 (0:2)