Schalke pokonało Mainz

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W pierwszym spotkaniu 5. kolejki Bundesligi, Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało przed własną publicznością 2:1 FSV Mainz. To trzecia wygrana Schalke w obecnym sezonie.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 36. minucie Schalke na prowadzenie wyprowadził Suat Serdar, który pokonał bramkarza Mainz uderzeniem z ośmiu metrów po płaskim dograniu Amina Harita.

W 74. minucie Mainz doprowadziło do wyrównania. Pięknym uderzeniem z około piętnastu metrów do siatki Schalke trafił Karim Onisiwo. Asystę w tej sytuacji zanotował Jean-Paul Boetius.

Tuż przed zakończeniem meczu, gospodarze przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wówczas w roli głównej wystąpił Amin Harit, który popisał się świetną indywidualną akcją i precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego.

Schalke 04 Gelsenkirchen – FSV Mainz 2:1 (1:0)

1:0 Serdar 36′
1:1 Onisiwo 74′