LE: Wolfsburg z kompletem punktów

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Zgodnie z oczekiwaniami, rywalizację w fazie grupowej Ligi Europy od zwycięstwa rozpoczęli piłkarze Wolfsburga, którzy poradzili sobie przed własną publicznością z Oleksandriyą. Bramki dla gospodarzy zdobyli Arnold, Mehmedi i Brekalo, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się Banada.

Pierwszy kwadrans spotkania na Volkswagen Arena przyniósł po jednej sytuacji pod każdą bramką – najpierw do głosu doszli nieoczekiwanie goście, ale ze strzałem Bukhala poradził sobie Pervan. Pięć minut później, okazję na otwarcie wyniku miał Brekalo, ale minimalnie się pomylił.

W 20. minucie, prowadzenie objęli już jednak gospodarze – po uderzeniu Arnolda z około 30 metrów, fatalny błąd popełnił bramkarz, który nie zdołał sparować poza światło bramki futbolówki zmierzającej w sam jej środek. Cztery minuty później było już 2:0 – Brekalo zagrał w pole karne do Mehmediego, który uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Pankiva.

Wydawało się, że goście z Ukrainy wrócili do gry 20 minut po przerwie, kiedy to po dośrodkowaniu Hrechyshkina z rzutu wolnego, zamykający akcję Banada posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później, Wilki wróciły jednak na dwubramkowe prowadzenie – piłkę wzdłuż linii bramkowej podał Mehmedi, a z kilku metrów Pankiva pokonał Brekalo.

Ostatnie kilkanaście minut przyniosło jeszcze dwie bramkowe sytuacje dla Wolfsburga, ale bramkarz gości poradził sobie z próbami Mbabu i Weghorsta. Podopieczni trenera Glasnera zdobyli tym samym komplet punktów i razem z Gentem przewodzą stawce w grupie I.

VfL Wolfsburg – PFC Oleksandriya 3:1 (2:0)

1:0 Arnold 20′
2:0 Mehmedi 24′
2:1 Banada 66′
3:1 Brekalo 67′

Banada, Dubra

Wolfsburg: Pervan – Tisserand (70′ Bruma), Guilavogui, Knoche – Roussillon, Arnold, Gerhardt, Mbabu – Brekalo (76′ Nmecha), Weghorst, Mehmedi (86′ Steffen)

Oleksandriya: Pankiv – Miroshnichenko, Bukhal, Dubra, Pashaev – Hrechyshkin, Dovgy (46′ Kovalets), Banada – Tretyakov (65′ Shastal), Sitalo, Luchkevych (81′ Protasov)