Kicker: Bardzo dobry występ Lewandowskiego

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w trzecim kolejnym meczu Bundesligi w tym sezonie zdobył bramkę dla Bayernu Monachium, co nie pozostało bez wpływu na ocenę jego występu przeciwko FSV Mainz (6:1). Kapitan reprezentacji Polski otrzymał od magazynu Kicker bardzo wysoką notę 2 (1 – klasa światowa, 6 – występ poniżej krytyki).

Powody do zadowolenia miał także Rafał Gikiewicz, który w spotkaniu z Borussią Dortmund puścił co prawda jedną bramkę, ale zagrał dobrze (ocena 3), a jego drużyna wygrała 3:1. W ekipie gości przez pełne 90 minut grał Łukasz Piszczek, ale wypadł co najwyżej przeciętnie – 4.

Takie same noty otrzymali Dawid Kownacki (65 minut) i Adam Bodzek za grę w spotkaniu Fortuny Düsseldorf z Eintrachtem Frankfurt (1:2).