Pierwsza wygrana Werderu

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Z pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie niemieckiej Bundesligi mogli cieszyć się w niedzielne popołudnie piłkarze Werderu Brema, którzy po pełnym zwrotów spotkaniu ograli Augsburg 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Osako (dwie) i Sargent, podczas gdy na listę strzelców po drugiej stronie wpisał się dwukrotnie Vargas. Warto jednak zaznaczyć, że goście od 34. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Lichtsteinera.

Na dwie zmiany po porażce z Hoffenheim zdecydował się trener Kohfeldt – miejsca Topraka i Juliana Eggesteina zajęli Lang oraz Sargent. Także dwóch piłkarzy po remisie z Unionem wymienił trener Schmidt – zamiast Gruezo i Hahna mogliśmy oglądać Uduokhaia i Richtera.

Już pierwszy kwadrans rywalizacji w Bremie przyniósł dwie bramki. W szóstej minucie, po zagraniu Fullkruga z głębi pola, sytuację sam na sam z bramkarzem Augsburga wykorzystał Osako, a po kolejnych sześciu minutach, centrę Lichtsteinera z prawego skrzydła celnym strzałem głową wykończył Vargas.

W 21. minucie, bremeńczycy wrócili na prowadzenie – tym razem, piłkę za linię obrony rzucił Sahin, a Sargent, który dość szczęśliwie opanował futbolówkę, sprytnie przerzucił ją nad wysuniętym z bramki Koubkiem i posłał piłkę do pustej bramki.

Dziesięć minut przed przerwą, sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej – Lichtsteiner przewrócił wychodzącego na wolną pozycję przeciwnika, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Fullkrug i Osako, ale wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Pomimo gry w osłabieniu, goście zdołali doprowadzić do wyrównania przed upłynięciem pierwszych 60 sekund drugiej połowy – po zagraniu z głębi pola, Niederlechner wyłożył futbolówkę do Vargasa, który skierował piłkę do pustej bramki.

W 65. minucie bliski szczęścia był Sargent, którego uderzenie ze skraju pola karnego minęło nieznacznie światło bramki. Chwilę później było już jednak 3:2 – po dośrodkowaniu Friedla z lewego skrzydła, Osako idealnie przymierzył z woleja, pozostawiając Koubeka bez szans na skuteczną obronę.

W końcówce obie drużyny miały jeszcze okazję na zmianę rezultatu – w 80. minucie, z niewielkiej odległości w bramkę nie trafił Sargent, a dwie minuty później, Koubek wybronił strzał Pizarro. Po drugiej stronie, ostatnią szansę miał Max, ale Pavlenka poradził sobie z dziwną rotacją piłki po uderzeniu z rzutu wolnego.

Kiedy następne mecze?

Piłkarze Werderu Brema odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie i wygrzebali się ze strefy spadkowej – goście z Augsburga po trzech kolejkach plasują się na 16. lokacie. Po przerwie reprezentacyjnej, bremeńczycy zmierzą się z Unionem Berlin, podczas gdy Augsburg podejmie Eintracht Frankfurt.

Werder Brema – FC Augsburg 3:2 (2:1)