Spokojna wygrana PSG, grał Bułka

Angel Di Maria

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu czwartej kolejki francuskiej ekstraklasy, w którym FC Metz mierzyło się na Stade Saint-Symphorien z Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji wygrali swoje spotkanie 2:0, wskakując na pozycję lidera Ligue 1.

Team Thomasa Tuchel do swojego meczu podchodził opromieniony pewna wygraną ligową sprzed tygodnia. Zgoła odmienne nastroje panowały w szeregach gospodarzy piątkowej potyczki, którzy w ramach trzeciej serii gier musieli uznać wyższość Angers SCO.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w pierwszej połowie. Wynik spotkania został otwarty już w 12. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Angel Di Maria. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za faul jednego z zawodników rywali. Tym samym paryżanie objęli prowadzenie.

Tymczasem w 43. minucie wynik prowadzenie paryżan podwyższył Maxim Choupo-Moting, pokonując golkipera Metz strzałem głową. Dodajmy, że asystę przy trafieniu 30-latka zaliczył Marco Veratti. W drugiej połowie zawody co prawda się wyrównały, ale goli w niej zabrakło, więc PSG wygrało 2:0.

Dodajmy, że w szeregach teamu ze stolicy Francji całe zawody zaliczył polski bramkarz Marcin Bułka. 19-latek zaliczył tym samym debiut w lidze francuskiej. Zawodnik trafił do PSG tego lata z Chelsea FC.

FC Metz – Paris Saint-Germain 0:2 (0:2)

0:1 Di Maria 12′ (k.)
0:2 Choupo-Moting 43′