Stuttgart na remis z Unionem

Rafał Gikiewicz

Remisem 2:2 zakończył się pierwszy mecz barażowy o grę w Bundeslidze, w którym VfB Stuttgart mierzyło się z Unionem Berlin. W szeregach stołecznej drużyny całe zawody zaliczył Rafał Gikiewicz.

Czwartkowy wieczór w niemieckiej piłce upłynął pod znakiem barażu o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, w którym faworytem byli zawodnicy Die Szwaben. Rywale liczyli jednak na sprawienie niespodzianki.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 22. minucie, gdy na listę strzelców starał się wpisać Suleiman Abdullahi, próbując technicznym uderzeniem pokonać golkipera gospodarzy. Ron-Robert Zieler wyróżnił się jednak skupieniem między słupkami, nie dając się pokonać.

Tymczasem pierwszy gol w spotkaniu padł w 41. minucie, gdy bramkę zdobył Christian Gentner. Pomocnik Stuttgartu wślizgiem pokonał polskiego bramkarza. Radość w szeregach gospodarzy nie trwała jednak długo, bo już w 43. minucie Nigeryjczyk Abdullahi pokonał golkipera rywali uderzeniem z prawej nogi po efektownym przyjęciu.

Na drugą połowę Stuttgart wyszedł z Mario Gomezem w wyjściowym składzie. Były reprezentant Niemiec szybko przypomniał o sobie kibicom, bo już w 51. minucie zaliczył trafienie, zapisując się tym samym w historii, bo 33-latek ma już na swoim koncie zdobyte bramki z dwoma różnymi klubami.

Fani ekipy Nico Williga nie mogli się jednak cieszyć ze zwycięstwa, bo w 68. minucie do wyrównania doprowadził Marvin Friedrich, stawiając team ze stolicy Niemiec w niezwykle dobrym położeniu przed rewanżem. 23-latek strzałem głową skierował piłkę do siatki, ustalając rezultat rywalizacji na 2:2.

VfB Stuttgart – Union Berlin 2:2 (1:1)

0:1 Gentner 41′
1:1 Abdullahi 43′