Dortmund traci kolejne punkty!

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  04.05.2019 20:34

Bundesliga

Borussia Dortmund tylko zremisowała dziś z Werderem Brema 2:2, przez co podopieczni Luciena Favre mają już tylko matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa kraju. Dortmundczycy prowadzili 2:0 po golach Pulisicia i Alcacera, ale w drugiej połowy punkt gospodarzom zapewniły bramki Mohwalda i Pizarro.

Na trzy korekty po wysokiej porażce z Fortuną Dusseldorf zdecydował się trener Kohfeldt - miejsca Moisandera, Gebre Selassiego i Johannesa Eggesteina zajęli Veljković, Osako i Friedl. Dwóch, wymuszonych czerwonymi kartkami zmian dokonał po przegranych derbach opiekun BVB, Lucien Favre - zamiast Wolfa i Reusa, na murawie pojawili się Pulisić oraz Paco Alcacer.

Już w szóstej minucie gry, na prowadzenie wyszli goście z Dortmundu - po podaniu Delaney'a, dynamicznie w pole karne Werderu wbiegł Pulisic, który w sytuacji sam na sam z Pavlenką posłał futbolówkę do siatki. Siedem minut później, przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął jeszcze Gotze, ale próbę mistrza Świata z 2014 roku zdołał sparować bramkarz Werderu.

W końcówce pierwszej połowy, podopieczni Luciena Favre jeszcze dokręcili śrubę i dołożyli drugiego gola - po faulu Friedla, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Alcacer. W kolejnych minutach BVB mogło zdobyć jeszcze trzecią bramkę - najpierw w piłkę trafił ustawiony przed bramką Diallo, a później próbę Pulisicia sparował Pavlenka.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron, groźnie zaatakowali dortmundczycy - piłkarze BVB, a dokładniej Guerreiro i Delaney najpierw próbowali zaskoczyć Pavlenkę uderzeniami z dystansu, ale bramkarz Werderu zatrzymał obie próby. W 59. minucie futbolówka znalazła się ponownie w siatce gospodarzy, ale z powodu spalonego, trafienie Alcacera nie zostało uznane.

W 70. minucie, gospodarze zdołali zmniejszyć straty - po strzale Mohwalda fatalny błąd popełnił Burki, który przepuścił piłkę zmierzającą w środek bramki pomiędzy zarówno swoimi rękami, jak i swoimi nogami. Pięć minut później było już 2:2 - tym razem prezent gospodarzom podarował Akanji, piłkę spod linii końcowej wygarnął Augustinsson, a silnym uderzeniem Burkiego pokonał Pizarro.

Końcówka spotkania na Weserstadion przyniosła spore emocje - w 87. minucie, strzał Rashicy wybronił Burki, a kilkadziesiąt sekund później, minimalnie pomylił się Pulisić. W doliczonym czasie gry, piłkę meczową miał na głowie jeszcze Pizarro, ale Peruwiańczyk nieznacznie się pomylił.

Kiedy następne mecze?

Borussia Dortmund wypuściła tym samym z rąk dwa bardzo cenne punkty - szanse BVB na mistrzostwo zmalały już praktycznie do zera, albowiem na dwie kolejki przed końcem, dortmundczycy tracą do Bayernu cztery punkty. W następnej kolejce, bremeńczycy zagrają na wyjeździe z Hoffenheim, natomiast podopieczni Luciena Favre zagrają z Fortuną Dusseldorf.

Werder Brema - Borussia Dortmund 2:2 (0:2)

0:1 Pulisić 6'
0:2 Alcacer 41'
1:2 Mohwald 70'
2:2 Pizarro 75'

Klaassen, Friedl - Weigl

Werder: Pavlenka - Augustinsson, Veljković, Langkamp, Friedl - Klaassen, Sahin (60' Pizarro), Eggestein - Rashica, Kruse, Osako (60' Mohwald)

Dortmund: Burki - Guerreiro, Diallo (90' Philipp), Weigl, Akanji - Delaney (83' Dahoud), Witsel - Pulisić, Gotze (82' Bruun Larsen), Sancho - Paco Alcacer

Komentarze | 16 komentarzy

Italia00 | 04.05.2019 20:39

No i z dniem dzisiejszym Borussia wypuściła mistrzostwo z rąk. Szkoda, bo to był przejściowy sezon dla Bayernu i za rok będzie pewnie dużo trudniej z nimi powalczyć. To był ten moment kiedy realnie można było sprawić niespodziankę.

Fatalna końcówka sezonu w BvB i po raz kolejny strata punktów w meczach, które można było wygrać. Dortmund wcale nie stracił majstra przy tej wysokiej porażce z Bayernem, ale właśnie takimi starciami jak dziś, które mieli już wygrane, a spaprali sprawę.

kamilos810 | 04.05.2019 20:39

Werder był na tacy, trzeba było go dobić...brak słów na ten kabaret, ale co tam, ważne że jest LM..tak się kończy właśnie ten minimalizm. Zawsze myślałem że jak się uczestniczy w jakiś turniejach to walczy się o jak najlepszy wynik, ale BVB jest niestety takim niechlubnym wyjątkiem..

bundes | 04.05.2019 20:42

Niech coś zrobią z tym karnym za rękę bo można dostać w głowę. Karne za jakieś muśnięcia widziałem, a tu Gotze ręka po odbiciu piłki prawie mu oko podbija a tu mamy aut no kur.. mać!
BVB przykro to mówić ale frajerski oddała dwa gole szkoda ze sędzia nie miał jaj

Matthew1987 | 04.05.2019 20:46

Znowu to samo... przegrali mecz ktory kontrolowali przez 70 minut, przeciez to byl najlepszy mecz wyjazdowy BVB w tym sezonie, do 70 minuty.. Ktory to juz raz.

Mam wrazenie ze ta druzyna jest po prostu gowniana, Akanji Diallo Delaney Gotze Phillip Toprak Wolf Weigl Dahoud Bruun Larsen do wywalenia zrobic kompletna przebudowe, bo jak mentalnosc nie dziala juz w pierwszym sezonie z nowym trenerem to tym bardziej potem nie odpali a jestem przekonany ze to nie wina trenera tylko tych sierot przeciez oni od 70 minuty stoja na boisku zero walki, zero pewnosci siebie Werder ich dzisiaj zajechal pewnoscia siebie bo nic nie grali ale skakali do tych gwiazdeczek deprymujac ich za kazdym razem taki Diallo to mial pelno w gaciach jak podbiegał do niego gracz werderu, wszystkie sytuacjie stykowe przegrane i jeszcze babol Burkiego... Nie nalezał sie Werderowi ten remis, mieli zwykłego farta. I Borussia jak zwykle sfrajerzyła. Jedyne co im się należało do karny, sędzia w ogole był dziwny promował ostrą grę werderu a Witsel co nie zrobił to faul był gwizdany ehh juz koniec tego bóldupienia, ma Werder pkt, niech kibice sie cieszą.

Miłego wieczoru, pozdrawiam.

bundes | 04.05.2019 20:50

Matthew cieszyc się można do stanu 2:2, ale karny kompletnie zabija radość z remisu.

Matthew1987 | 04.05.2019 20:53

Niech zrobią jakis takie eksperyment posciągają jakichs ciekawych silnych zawodnikow, gorszych technicznie ale silnych i ostrych ktorzy se nie dadza w kasze nadmuchac jestem przekonani ze Borussia gralaby lepiej niz z tymi gwiazdorami co tylko patrza zeby sie nie zmeczyc i sobie buta nie wybrudzic

Matthew1987 | 04.05.2019 20:57

Ku*wa pietki deyblingi bez celu, jakies gry w dziada i wpi*dol co mecz, banda gówniarzy.

bundes
to juz do Fritza pretensje prawda jest taka ze ten przepis jest zle zdefiniowany Gotze bral lape to siebie jak ta pilka szla wiec odpada tu jeden z pkt ze wystawił reke do pilki, tydzien temu dla Schalke taki karny byl gwizdniety teraz nie wiec nie wiem, ja bym gwizdnął trzeby znaleźć gdzies uzasadnienie tej decyzji bo raczej była przepisowa skoro po varze sedzia tak zadecydował.

FCK | 04.05.2019 21:25

szkoda bo myślałem że BVB zdobędzie majstra bo już nie mogę patrzeć na ten Bayern.a tu lipa.

Mlecz19 | 04.05.2019 21:31

Tak kończą ekipy bez ławki ze słaba pierwsza kadra

bundes | 04.05.2019 21:32

Ogólnie te ręce to zart ogólny, jest ręka możesz dać lub nie z każdej się wytłumaczysz to jakaś kpina. Powinno być prosto ręka przy ciele luz reszta karny i nie bedziedyskusji a tak sędzia może robić według upodobań a nie zasad.
Co do BVB jeszcze dodam ze chciałem ich mistrza i wkurzam się ze tak frajersko to zaprzepaścili

Asgaard | 04.05.2019 22:33

haha

Solaris1990 | 04.05.2019 22:57

Dortmund mnie osłabia już. Mieli taką okazje . Tym bardziej ze Bayern teraz 2 trudne mecze . Jest jeszcze szansa na mistrza ale Borussia musi zdobyc te 6 pkt a Bayern przegrac i zremisowac.

Joker | 05.05.2019 00:27

BVB dokonało samozaorania, dla mnie to bardziej oni przegrali ten tytuł niż Bayern go zdobył... A dziś to była wręcz kwintesencja tego co się dzieje z BVB w ostatnich tygodniach... Super grali, kompletnie zdominowali Werder, prowadzili 2:0, a powinni drugie tyle, aż tu nagle Burki robi błąd rodem z kabaretu i cały zespół się sypie, nie ma ich, aż dziwne że jeszcze tego nie przegrali...

Stormblast | 05.05.2019 00:50

Kolega mi nie wybaczy, że na 2/3 kawalerskiego oglądałem Werder;) Oczywiście Burki znów będzie mieć notę 1 bądź 1,5 mimo pierwszej bramki. Parę dni temu śniła mi się bramka Mohwalda, ale to miała być petarda z PRAWEJ nogi;) Dobre i to, i pozwala nam wierzyć mimo wielkich trudności w kolejnych dwóch kolejkach (bez Klaassena, ale za to z Moisanderem).

Cóż - przynajmniej próbujemy, co przy rywalach z Hamburga wygląda co najmniej przyzwoicie.

Stormblast | 05.05.2019 09:24

Właśnie przetrzeźwiałem i jedyną naszą szansą na puchary jest Hoffenheim. Inna sprawa, że oba mecze z bardzo dobrymi rywalami trzeba najpierw wygrać. Szkoda, że dobry sezon możemy zakończyć bez pucharów.

KAT | 05.05.2019 12:45

Widać po tym wydrukowanym meczu pucharu Niemiec z Bayernem, że straciliśmy wiere... Słaby mecz Werderu. Wróciliśmy do meczu podobnie jak z Bayernem i znowu przy stanie 2-2 do akcji wkracza sędzia. Z tymi rękami jest jak jest ja osobiście dam nie wiem czy bym to gwizdnal, ale My jako kibice Werderu czujemy się już któryś raz skrzywdzeni... W tym sezonie 3 takie karne pamiętam Langkamp x2 Augustinsson,które zagwizdali przeciwko nam. Karny dla Bayernu ostanio to kabaret, teraz mogła się karma odwrócić, ale nam nie pomogą widać nigdy. Szanse na puchary już bardzo małe. Trzeba wygrać w Hoffenheim co będzie bardzo trudne, a i to nie daje nam pucharów. Jakaś iskra się tli, ale widać jak po tym co stało się z Bayernem, zespół stracił swoją moc...