Cardiff uzupełniło grono spadkowiczów

Piłka Premier League

Znamy już komplet drużyn, które po zakończeniu trwającej kampanii Premier League pożegnają się z angielską ekstraklasą – do zdegradowanych wcześniej Huddersfield i Fulham dołączyło Cardiff, które w ostatnim domowym spotkaniu przegrało z Crystal Palace 2:3.

Na trzy zmiany po porażce na Craven Cottage zdecydował się opiekun Cardiff, Neil Warnock – miejsca Bacuny, Hoiletta i Niasse’a zajęli Murphy, Reid oraz Ward. Czterech zawodników po bezbramkowym remisie z Evertonem wymienił za to Roy Hodgson – van Aanholt, Meyer, Kouyate oraz Benteke zostali zastąpieni przez Warda, Townsenda, Ayew i Batshuayiego.

Spotkanie mogło doskonale rozpocząć się dla gospodarzy – jeszcze przed upływem pierwszej minuty, uderzający zza pola karnego Murphy ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Guaitę. W 27. minucie po raz pierwszy pokazali się goście, ale piłka po strzale Zahy minęła światło bramki.

Chwilę później, Iworyjczyk był już bezbłędny – Townsend dograł do ustawionego na linii szesnastki Zahy, który płaskim strzałem pokonał Etheridge’a. Orły z prowadzenia cieszyły się jednak niespełna trzy minuty – po świetnym dograniu Bacuny z prawej flanki, futbolówkę niefortunnie do swojej siatki skierował Kelly.

Pięć minut przed przerwą, podopieczni Roy’a Hodgsona wrócili jednak na prowadzenie – po podaniu Milivojevicia, Batshuayi wymienił w polu karnym futbolówkę z Jordanem Ayew, po czym z kilku metrów nie dał szans Etheridge’owi. Chwilę później mogło być już nawet 1:3, ale Zaha trafił w ustawionego przed polem karnym kolegę z drużyny.

Kibice zgromadzeni na Cardiff City Stadium z pewnością nie mogli narzekać na nudę w końcówce pierwszej połowy – najpierw dwie świetne interwencje po strzałach głową Mangi i Morrisona zanotował Guaita, a chwilę później, po błyskawicznej kontrze i dośrodkowaniu Townsenda, równie fenomenalną paradą popisał się Etheridge, który zatrzymał Batshuayiego.

W drugą połowę odważniej weszli Walijczycy – w 55. minucie, po dośrodkowaniu Mendeza-Lainga z prawego skrzydła przed szansą stanął Murphy, który nie trafił jednak czysto w piłkę i posłał ją obok słupka. Dziesięć minut później powinno być 2:2 – po prostopadłym podaniu Reida, sam na sam z bramkarzem stanął Zohore, ale Duńczyk nie był w stanie pokonać bramkarza londyńczyków.

Sytuacja ta brutalnie zemściła się po drugiej stronie boiska pięć minut później – indywidualną akcję przeprowadził Townsend, który zbiegł z prawej flanki do środka i płaskim strzałem zza linii szesnastki, obijając jeszcze słupek, zmusił Etheridge’a do wyciągnięcia futbolówki z siatki.

Po stracie gola, gospodarze rzucili się w pogoń za przynajmniej kontaktową bramką – w 76. minucie, w podbramkowym zamieszaniu Morrison wyłożył piłkę do Mendeza-Lainga, którego płaskie uderzenie zmierzające do bramki z linii bramkowej wybił McArthur.

Podopieczni Neila Warnocka wykreowali sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje do zmiany wyniku – najpierw, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, piłki pod poprzeczką nie zdołał zmieścić Hoilett, a kilka minut później, uderzenie Mendeza-Lainga na słupek sparował Guaita.

Upór Walijczyków przyniósł wymierny efekt w 90. minucie gry – indywidualną akcją popisał się wówczas Reid, który precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego ustalił, jak się później okazało, wynik spotkania.

Kiedy następne mecze?

Porażka w dzisiejszym meczu z Crystal Palace spowodowała, że Cardiff pożegnało się z Premier League – bezpieczni są za to piłkarze z Brighton. Na zakończenie sezonu, The Bluebirds podejmą Manchester United, natomiast Crystal Palace zmierzy się z Bournemouth.

Cardiff City – Crystal Palace 2:3 (1:2)