Pieć goli w Hoffenheim i wygrana Wolfsburgu

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  28.04.2019 17:26

Bundesliga

Zwycięstwem gości zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie w niemieckiej ekstraklasie, w którym Hoffenheim podejmowało gości z Wolfsburgu. Wilki zagrały świetną drugą połowę i ostatecznie wygrały w stosunku cztery do jednego.

Pierwszego gola strzelił jednak Dorfverein. W dziewiątej minucie do siatki gości trafił bowiemAdam Szalai, który dobrze zastawił się w polu karnym gości i zdobył gola strzałem z najbliższej możliwej odległości. Szybko powinno być zresztą dwa do zera, ale rzut karny zmarnował Andrej Kramaric.

W 41. minucie do odrabiania strat rzucił się jednak Wolfsburg. Gola wtedy zdobył William który popisał się fantastycznym, doskonale wymierzonym strzałem z prawej strony pola karnego i pokonał zupełnie bezradnego bramkarza gospodarzy. Po zmianie stron szybko zrobiło się zresztą już jeden do dwóch, gdyż w 69. minucie z kibicami przywitał się Wout Weghorst, który dobrym uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki pilnowanej przez Olivera Baumanna.

Ostatnie dwa trafienie zobaczyliśmy z kolei w pięciu końcowych minutach tego meczu. Najpierw gola na jeden do trzech zdobył Maximilian Arnold, a następnie na listę strzelców wpisał się Wout Weghorst, który rewelacyjnie przejął podanie z prawej strony boiska i strzałem obok prawego słupka ustalił ostateczny wynik niedzielnego starcia.

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 1:4 (1:1)