Puchar Niemiec: RB Lipsk w finale

DFB-Pokal
Na zdjęciu: DFB-Pokal

Bez niespodzianki obeszło się w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec, w którym RB Lipsk pokonał 3:1 na wyjeździe Hamburger SV.

Po pierwszej połowie fani HSV mogli mieć jeszcze nadzieję na awans swojego zespołu, bowiem na przerwę obie jedenastki schodziły przy remisie 1:1. W 12. minucie gości z Lipska na prowadzenie wyprowadził Yussuf Poulsen, ale kilkanaście minut później do wyrównania doprowadził Bakery Jatta.

Osiem minut po przerwie RB Lipsk ponownie objął prowadzenie, tym razem po samobójczym trafieniu Vasilije Janjicicia. Sprawa awansu definitywnie została rozstrzygnięta w 72. minucie, gdy na 3:1 podwyższył Emil Forsberg. Takim rezultatem zakończyło się także całe spotkanie.

W finałowym meczu, który rozegrany zostanie 25 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, RB Lipsk zmierzy się ze zwycięzcą środowego półfinału, w którym Werder Brema zagra u siebie z Bayernem Monachium.

Hamburger SV – RB Lipsk 1:3 (1:1)

0:1 Poulsen 12′