Kolejne zwycięstwo Lipska

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W meczu 30. kolejki Bundesligi RB Lipsk pokonał Borussię Moenchengladbach 2:1 (1:0) na Borussia-Park. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Halstenberg, a jedyne trafienie dla Źrebaków zaliczył Plea.

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Hannoverem, Dieter Hecking dokonał dwóch zmian w składzie jego drużyny – zamiast kontuzjowanych Stindla i Elvediego w jedenastce pojawili się Raffael i Jantschke. Natomiast Ralf Ragnick był zadowolony z postawy swojego zespołu w ostatnim meczu i nie dokonał żadnej korekty w ustawieniu.

W dziewiątej minucie dobrą szansę na wyjście na prowadzenie mieli goście – Forsberg otrzymał podanie na skraju pola karnego, po czym oddał mocny, płaski strzał, lecz wspaniałą obroną popisał się Sommer i końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny.

Cztery minuty później swoją szansę mieli gospodarze – obiecującym, indywidualnym rajdem popisał się Plea, ale jego strzał nie był już taki dobry i bez problemu piłkę wyłapał Gulasci.

Początek drugiego kwadransu meczu przyniósł pierwszą w tym meczu bramkę – Halstenberg został sfaulowany przez Herrmanna, a następnie sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie oddały już ani jednego celnego strzału.

Osiem minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, przyjezdni podwyższyli prowadzenie za sprawą Halstenberga. Razem z Forsbergiem wykonali świetną zespołową akcję, wymieniając między sobą piłkę – po asyście Szweda, strzelec pierwszej bramki ominął obrońcę i drugi raz pokonał Sommera.

Kiedy wydawało się, że Lipsk opanował mecz i przywiezie do domu trzy punkty, podopieczni Heckinga zdobyli bramkę kontaktową w 61. minucie. Neuhaus zagrał daleką piłkę na dobieg w pole karne do Pley, Francuz pokonał swojego rodaka Mukiele w pojedynku biegowym i zanotował gola dającego nadzieję kibicom na Borussia-Park.

Kilka minut później Plea miał szansę na skompletowanie dubletu, jednak jego mocny strzał głową został zatrzymany przez Gulasciego. Bramkarz Gladbach nie chciał być gorszy i popisał się jeszcze lepszą interwencją w pojedynku jeden na jeden z Timo Wernerem. Stuprocentowej szansy nie wykorzystał także w 84. minucie Herrmann, który fatalnie spudłował po dograniu Kramera.

Pięć minut później Poulsen znalazł sobie miejsce na oddanie strzału w polu karnym, lecz piłka po jego uderzeniu minęła się ze słupkiem. Borussia próbowała wrócić do gry, ale Gulasci utrzymywał wysoką dyspozycję. Po zamieszaniu w polu karnym, gospodarze domagali się jeszcze rzutu karnego, lecz po analizie VAR sędzia uznał, że obrońca Lipska nie zagrał piłki ręką.

Kiedy następne mecze?

W przyszłym tygodniu Źrebaki czeka wyjazd do Stuttgartu i walka o kolejne ligowe punkty. Z kolei zespół z Lipska we wtorek pojedzie do Hamburga na pojedynek w półfinale Pucharu Niemiec.

Borussia Moenchenggladbach – RB Lipsk 1:2 (0:1)

0:1 Halstenberg (k.) 17′
0:2 Halstenberg 53′