Borussia wróciła na zwycięski szlak

Kibice Borussii Dortmund

W ostatnim sobotnim spotkaniu 29. kolejki niemieckiej ekstraklasy Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością FSV Mainz 2:1. Dla ekipy z Westfalii była to 20. wygrana w sezonie.

Dortmundczycy do swojej sobotniej batalii podchodzili po blamażu, który miał miejsce przed tygodniem w starciu z Bayernem Monachium. Co prawda tym razem ekipa z Signa Iduna Park podchodziła do swojej rywalizacji w roli faworyta, ale team z Moguncji nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie, w której ekipa Luciena Fabre’a zdobył dwie bramki. Pierwszy gol padł już w 18. minucie, gdy Jadon Sancho wykorzystał podanie Mario Götze z boku boiska, kierując piłkę do siatki z bliska. Na jednym trafieniu Anglik nie poprzestał, zdobywając drugą bramkę chwilę później. Dortmundczycy zatem do przerwy prowadzili 2:0.

W drugiej osłonie Borussia skupiła się na kontrolowaniu wydarzeń na boisku. Nie przeszkodziło to jednak rywalom w strzeleniu gola honorowego. Tuż przed końcem spotkania jedynego gola dla Mainz strzelił Robin Quaison, popisując się celnym uderzeniem głową. Jednocześnie bój w Dortmundzie zakończył się wygraną gospodarzy 2:1, dzięki czemu przynajmniej do niedzieli dortmundczycy wrócili na fotel lidera rozgrywek.

Borussia Dortmund – FSV Mainz 2:1 (2:0)

1:0 Sancho 18′
2:0 Sancho 24′
2:1 Quaison 85′