Puchar Niemiec: Werder jako ostatni

DFB-Pokal
Na zdjęciu: DFB-Pokal

Werder Brema wygrał w środą na wyjeździe z Schalke Gelsenkirchen 2:0 i został ostatnim półfinalistą Pucharu Niemiec. Die Werderaner zagrają w tej fazie rozgrywek po raz pierwszy od trzech lat.

Po niemrawej pierwszej połowie Na Veltins Arena pierwsi bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, lecz w 53. minucie po uderzeniu Guido Burgstallera piłka odbiła się od słupka. Zawodnicy Werderu byli bardziej precyzyjni. 13 minut później, po podaniu Marco Friedla, precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Milot Rashica i było 0:1. Wynik ustalił w 72. minucie Davy Klaassen, pakując piłkę do siatki po dośrodkowaniu Ludwiga Augustinssona.

Goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bowiem w 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Nuri Sahin.

Schalke Gelsenkirchen – Werder Brema 0:2 (0:0)

0:1 Rashica 66′
0:2 Klaassen 72′
Czerwona kartka: Sahin (Werder)