Puchar Niemiec: Lipsk w półfinale

Timo Werner

Po dramatycznym pojedynku RB Lipsk wygrał we wtorek z FC Augsburg 2:1 i pierwszy raz w swojej historii awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Byki zwycięskiego gola zdobyły tuż przed końcem dogrywki.

Pierwszą bramkę gości strzelili w 74. minucie, gdy to po kontrze i podaniu Amadou Haidary piłkę do siatki wpakował Timo Werner. Gdy wydawało się już, że to wystarczy ekipie Ralfa Rangnicka do zwycięstwa, w czwartej minucie doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu Marco Richter gola zdobył Alfred Finnbogason i sędzia zarządził dogrywkę.

W niej gole długo nie padały i gdy wszyscy myśleli już o rzutach karnych, Michael Gregoritsch zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a Marcel Halstenberg wykorzystując jedenastkę zapewnił Bykom wygraną.

FC Augsburg – RB Lipsk 1:2 (0:0, 1:1, 1:1)

0:1 Werner 74′
1:1 Finnbogason 90’+4
1:2 Halstenberg 120’+1 (k)