Przełamanie Schalke

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Serię czterech ligowych porażek przerwali dziś piłkarze Schalke Gelsenkirchen, którzy pokonali na wyjeździe Hannover 96 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył sześć minut przed przerwą Suat Serdar. Die Koenigsblauen awansowali tym samym na 14. miejsce, natomiast Hannover wciąż zamyka stawkę.

Na jedną zmianę po porażce z Augsburgiem zdecydował się trener Doll – miejsce Jonathasa zajął Schwegler. Także jednego piłkarza po przegranej z RB Lipsk wymienił opiekun Die Koenigsblauen, Huub Stevens – zamiast McKenniego, na murawie pojawił się Mascarell.

W 19. minucie pierwszą dogodną sytuację wykreowali sobie gospodarze, ale Nubel zdołał wybronić próbę Weydandta. Kwadrans później akcja przeniosła się pod drugą bramkę – Stambouli przedarł się przez obronę Hannoveru, po czym oddał płaski strzał, który doskonale zatrzymał jednak Esser.

Sześć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry w pierwszej odsłonie, piłkarze z Gelsenkirchen objęli prowadzenie. Piłkę z prawej flanki w pole karne gospodarzy posłał Stambouli, a wynik spotkania uderzeniem z okolic narożnika “piątki” otworzył Serdar.

Na pierwszy celny strzał w drugiej połowie trzeba było poczekać do 68. minuty – z piłką w polu karnym znalazł się Serdar, ale uderzenie w środek bramki bez większych problemów wybronił Esser. W kolejnych minutach akcja przeniosła się w na połowę gości – najpierw w światło bramki nie trafił Muslija, a kilka minut później, płaski strzał Haraguchi przeleciał obok słupka.

Kiedy następne mecze?

Schalke przerwało tym samym serię czterech kolejnych ligowych porażek i awansowało na 14. pozycję – piłkarze z Gelsenkirchen zagrają w następnej serii z Eintrachtem Frankfurt, natomiast Hannover podejmie VfL Wolfsburg.

Hannover 96 – Schalke Gelsenkirchen 0:1 (0:1)

0:1 Serdar 39′