Hoffenheim lepsze od Aptekarzy

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Na inaugurację 27. kolejki niemieckiej Bundesligi piłkarze TSG 1899 Hoffenheim pokonali pewnie 4:1 Bayer Leverkusen. Dla ekipy z Badenii i Wirtembergii była to trzecia z rzędu ligowa wiktoria na PreZero Arena.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak. Gospodarze przed przerwą na spotkania reprezentacyjne zremisowali 1:1 z VfB Stuttgart. Z kolei team z Leverkusen ostatnio uległ 1:3 Werderowi Brema.

Wynik meczu został otwarty w 10. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Ishak Belfodil. Algierczyk wykorzystał podanie od Andreji Kramaricia, oddając uderzenie z prawej. Radość w szeregach Hoffenheim z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo już w 17. minucie do wyrównania doprowadził Kevin Volland, popisując się celnym strzałem głową.

Po zmianie stron podopieczni Juliana Nagelsmanna po raz drugi wyszli na prowadzenie. Tym razem odbyło się to w nieco przypadkowych okolicznościach, bo pechowym strzelcem gola dla Hoffenheim był Sven Bender, który niefortunnie skierował piłkę do własne siatki, notując trafienie samobójcze.

Tymczasem w 61. minucie swojego drugiego gola w meczu strzelił Belfodil. Wynik rywalizacji ustalił z kolei w Chorwat Kramarić. Tym samym dziesiąta wygrana Wieśniaków stała się faktem. Dzięki piątkowemu zwycięstwu Hoffenhem legitymuje się bilansem 41 punktów, dzięki czemu awansował na ósme miejsce w ligowej klasyfikacji.

TSG 1899 Hoffenheim – Bayer Leverkusen 4:1 (1:1)

1:0 Belfodil 10′
1:1 Volland 17′
2:1 Bender 51′ (sam.)
3:1 Belfodil 61′
4:1 Kramarić 79′