RB Lipsk demoluje Herthę

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Gracze RB Lipsk wygrali u siebie z Herthą 5:0. Trzy bramki zdobył Poulsen. Po jednym trafieniu dołożyli Forsberg i Haidara.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Na premierowego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 17. minuty. Wtedy to bramkarza klubu z Berlina pokonał Forsberg.

Do przerwy gospodarze prowadzili już dwoma trafieniami. W 27. minucie golkiper Herthy wyciągał piłkę z siatki także po strzale Poulsena.

W 39. minucie na uderzenie zdecydował się Werner. Kto wie, czy gdyby nie blok jednego z zawodników rywali nie byłoby już 3:0 dla zespołu z Lipska.

Jeśli kibice gości mieli jakiekolwiek nadzieje na uratowanie dobrego wyniku, to definitywnie stracili je w 56. minucie po kolejnym trafieniu Poulsena.

To nie był jednak koniec popisów strzeleckich w wykonaniu gospodarzy. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Poulsen. Kilkadziesiąt sekund potem to samo uczynił Haidara.

W 77. minucie do sytuacji doszedł zaś Werner. Zabrakło mu jednak nieco dokładności i goście uniknęli straty kolejnego trafienia.

W 87. minucie trafienie honorowe mógł zapisać na swoim koncie Selke, ale nie uderzył precyzyjnie i bramkarz rywali nie musiał nawet interweniować.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Gospodarze wygrali zatem 5:0.

RB Lipsk – Hertha 5:0 (2:0)

1:0 Forsberg 17′
2:0 Poulsen 27′
3:0 Poulsen 56′
4:0 Poulsen 62′
5:0 Haidara 64′