Borussia wygrywa rzutem na taśmę w Berlinie!

Marco Reus

Gracze Herthy przegrali u siebie z Dortmundem 2:3. Łukasz Piszczek nie grał z powodu kontuzji. W tym momencie Borussia Dortmund jest na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Jutro swój mecz domowy z Mainz rozegra Bayern Monachium.

Co działo się w tej konfrontacji? Gospodarze szybko otworzyli wynik tej potyczki. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Kalou, który wykorzystał błąd bramkarza Borussii Dortmund.

Goście stosunkowo szybko doprowadzili do wyrównania. W 14. minucie na uderzenie zdecydował się Delaney. Piłka odbiła się jeszcze od Rekika i kompletnie zmyliła Jarsteina.

W 22. minucie mogło być już 2:1 dla klubu z Westfalii. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Bruun Larsen. W 23. minucie golkiper gospodarzy poradził sobie z uderzeniem Weigla.

W 35. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem Kalou wykorzystał rzut karny.

Kilka minut przed przerwą do wyrównania mógł doprowadzić Sancho. Dobrze interweniował jednak Jarstein i do przerwy gospodarze byli lepsi o jedno trafienie.

W 47. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Zagadou, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie ze strony Sancho.

Kilka minut po golu wyrównującym goście mogli zdobyć kolejne trafienie. Tym razem jednak nieco precyzji zabrakło Sancho. W 56. minucie przed szansą stanął Grujić. Uderzył technicznie, lecz trafił tylko w słupek.

W 71. minucie na uderzenie zdecydował się Pulisić. Jego uderzenie minęło w nieznacznej odległości bramkę gospodarzy.

W 80. minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Piłkarze Herthy zdołali jednak wyjść cało z opresji i cały czas mieliśmy bramkowy remis.

Od 85. minuty goście grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Torunarigha.

Kilka minut potem z dystansu huknął Delaney, lecz piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Goście dopięli jednak swego w doliczonym czasie gry. Wtedy to bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Reus.

Warto odnotować, że gospodarze kończyli w dziewięciu, ponieważ czerwoną kartkę w samej końcówce zobaczył jeszcze Ibisević.

Hertha – Dortmund 2:3 (2:1)