Wymęczone zwycięstwo BVB

Marco Reus

Sporo krwi napsuli dziś piłkarzom Borussii Dortmund zawodnicy broniącego się przed spadkiem VfB Stuttgart – podopieczni Luciena Favre sięgnęli ostatecznie po komplet punktów, ale do 84. minuty utrzymywał się remis 1:1. W końcówce, szalę zwycięstwa na stronę gospodarze przechyliły gole Alcacera i Pulisicia. BVB straciło jednak fotel lidera, albowiem po festiwalu bramkowym Bayernu, monachijczycy, przy takiej samej liczbie punktów, legitymują się lepszym bilansem.

Na jedną zmianę po porażce w Lidze Mistrzów z Tottenhamem zdecydował się opiekun Die Schwarzgelben, Lucien Favre – miejsce Weigla zajął Hakimi. Jednego piłkarza po rozgromieniu Hannoveru wymienił także trener Weinzierl – zamiast Gomeza mogliśmy oglądać Gonzaleza.

Na pierwszą groźną sytuację trzeba było poczekać pół godziny – pomimo przewagi gospodarzy, prowadzenie mogli objąć goście, ale po prostopadłym podaniu Zubera, sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Gonzalez. Kilka minut później, płaski strzał Sancho zza pola karnego na rzut rożny zdołał sparować Zieler.

Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy spotkania rozgrywanego przy obfitym deszczu, gospodarze ponownie zatrudnili bramkarza gości – na kąśliwe uderzenie z dystansu zdecydował się Guerreiro, ale pomimo dziwnej rotacji, Zieler ponownie odbił futbolówkę.

Kwadrans po przerwie, dortmundczycy objęli prowadzenie – Sancho został sfaulowany przez Castro w obrębie pola karnego, a jedenastkę na gola zamienił Reus. W 71. minucie, goście doprowadzili jednak do wyrównania – po dośrodkowaniu Castron z rzutu wolnego, celny strzał głową oddał z sześciu metrów Kempf.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni Luciena Favre zdołali wrócić na prowadzenie – po sporym zamieszaniu w polu karnym gości, piłkę do siatki sytuacyjnym uderzeniem posłał Paco Alcacer. BVB zwycięstwo przypieczętowało w doliczonym czasie gry – Witsel zagrał w pole karne do Gotze, ten odegrał do Pulisicia, a Amerykanin ustalił wynik meczu na 3:1.

Kiedy następne mecze?

Borussia pomimo zwycięstwa spadła na drugie miejsce w tabeli, albowiem Bayern zaaplikował dziś Wolfsburgowi aż sześć goli, dzięki czemu legitymuje się lepszym bilansem bramkowym niż BVB. Za tydzień, dortmundczycy zmierzą się z Herthą, a Stuttgart podejmie Hoffenheim.

Borussia Dortmund – VfB Stuttgart 3:1 (0:0)

1:0 Reus (k.) 62′