Źrebaki z przełamaniem

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Gracze Mainz przegrali u siebie z Moenchengladbach 0:1. Jedynego gola w tej potyczce zdobył Elvedi.

Co działo się w tym spotkaniu? Goście mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie. Wtedy to w dobrej sytuacji znalazł się Stindl, lecz skuteczną paradą popisał się golkiper klubu z Moguncji.

W 47. minucie mogło być 1:0 dla Mainz, ale swojej sytuacji nie wykorzystał Boetius i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Na pierwsze trafienie w tej potyczce czekaliśmy do 63. minuty. Elvedi otrzymał piłkę od Strobla i strzałem z pierwszej piłki pokonał Muellera.

W 88. minucie mogło być już po meczu. W dobrej sytuacji znalazł się Plea, lecz jej nie wykorzystał i gospodarze cały czas mogli jeszcze liczyć na zdobycie jednego punktu w tej sobotniej konfrontacji.

W końcówce na uderzenie zdecydował się jeszcze Mateta. Golkiper Borussii poradził sobie jednak z jego próbą. Tym samym goście zanotowali pierwsze zwycięstwo w Bundeslidze od 2 lutego tego roku.

Mainz – Moenchengladbach 0:1 (0:0)

0:1 Elvedi 63′