LE: Chelsea jedną nogą w ćwierćfinale, grał Kędziora

Willian

Miejsca na losowanie ćwierćfinałów Ligi Europy mogą powoli bukować już włodarze londyńskiej Chelsea, albowiem The Blues w pierwszym spotkaniu 1/8 finału tych rozgrywek pokonali na Stamford Bridge Dynamo Kijów 3:0. Gole dla ekipy z Londynu zdobyli Pedro, Willian i Hudson-Odoi. 90 minut w barwach Dynama rozegrał Tomasz Kędziora.

Sześciu zmian po ligowym zwycięstwie nad Fulham dokonał w wyjściowej jedenastce The Blues Maurizio Sarri – miejsca Azpilicuety, Rudigera, Emersona, Kante, Higuaina i Hazarda zajęli Alonso, Luiz, Zappacosta, Kovacić, Pedro oraz Giroud. Jedną korektę po ligowej wygranej z Desną zarządził za to trener Khatskevich – zamiast Sola na szpicy wybiegł Rusyn.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Stamford Bridge musieli czekać nieco ponad kwadrans – kapitalną asystą popisał się Giroud, a z kilku metrów bramkarza Dynamo pokonał Pedro. Były zawodnik m.in. Barcelony mógł podwyższyć prowadzenie The Blues kilka minut później, ale po dograniu z prawego skrzydła, trafił z kilku metrów prosto w bramkarza.

W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony, jeszcze dwie okazje na zdobycie gola na 2:0 mieli piłkarze Maurizio Sarriego. Najpier po dograniu Davida Luiza, Boyko zdołał sparować uderzenie Pedro, a minutę później, nieznacznie pomylił się Alonso.

Dwadzieścia minut po przerwie, gospodarze dopięli swego i podwoili prowadzenie – po faulu Sydorchuka, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Willian. Na następne emocje trzeba było poczekać ponad kwadrans, ale w 83. minucie, po podaniu Pedro, w bramkę nie trafił Loftus-Cheek.

Dopiero cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, pierwszą składną akcję skonstruowali goście, ale celu chybił Sidcley. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:0, gospodarze jeszcze zwiększyli zaliczkę przed rewanżem – w 90. minucie, po podaniu Loftus-Cheeka, rezultat pojedynku ustalił Hudson-Odoi.

Przed ogromnym wyzwaniem staną w rewanżu kijowianie i bardzo mało prawdopodobne jest, by to Dynamo awansowało do najlepszej ósemki Ligi Europy. Rewanż za tydzień w czwartek.

Chelsea FC – Dynamo Kijów 3:0 (1:0)