Niespodzianka w Augsburgu

Marco Reus

Do sporej niespodzianki doszło dziś w Augsburgu, gdzie gospodarze podejmowali ligowego lidera z Dortmundu. Borussia okazała się bowiem zespołem słabszym od swojego rywala i ostatecznie przegrała w stosunku jeden do dwóch. Warto zaznaczyć, że bohaterem meczu został Ji Dong-won, który strzelił aż dwa gole.

Mieć 28% posiadania piłki po pierwszej części gry i prowadzić 1:0? Takie rzeczy tylko w Augsburgu. To właśnie w piątkowym spotkaniu Bundesligi gospodarze schodzili na przerwę meczową będą na prowadzeniu, na który wyszli w 28. minucie meczu. Wtedy to właśnie Ji Dong-won przejął piłkę w polu karnym Borussii, a następnie potężnym strzałem pop poprzeczkę pokonał bramkarza z Dortmundu.

Koreański zawodnik miał zresztą okazję wpisać się na listę strzelców także w drugiej części gry. Kilka chwil po ponownym gwizdku sędziego po raz kolejny stanął przed szansą na strzelenia gola, ale tym razem jego uderzenie było niecelne i futbolówka poleciała daleko obok prawego słupka. Fatalna próba piłkarza Augsburga.

Zawodnik gospodarzy, pomimo wcześniejszego niepowodzenia, nie miał zamiaru składać broni, a dzięki swojemu uporowi strzelił drugie gola kilkanaście minut później. W 68. minucie meczu Dong-Won Ji  wykonał samotny rajd w pole karne gości, a następnie przelobował bramkarza gości efektowną podcinką. Roman Burki mógł w tej sytuacji tylko z bezradnością i wściekłością spojrzeć na swoich kolegów z defensywy. Przepiękna bramka.

W 81. minucie gościom udało się jednak zdobyć gola kontaktowe. Na listę wpisał się Paco Alcacer, któremu świetnie podanie posłał Mario Götze, zupełnie rozmontowując defensywę gospodarzy. Ostatecznie było to jednak za mało, aby zdobyć choć jeden punkt.

FC Augsburg – Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

1:0 Dong-Won 24′
2:0 Dong-Won 68′
2:1 Alcacer 81′