Spokojna wygrana PSG

Kylian Mbappe

Gracze PSG wygrali w Paryżu z Nimes 3:0. Tym samym paryżanie zanotowali 22 triumf w sezonie ligowym.

Co działo się w tym spotkaniu? Piłkarze PSG mogli objąć prowadzenie w 12. minucie, lecz swojej okazji nie wykorzystał Kurzawa.

W 20. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Briancon, ale przestrzelił i cały czas mieliśmy 0:0.

W 33. minucie na listę strzelców powinien wpisać się Mbappe. Dobrze interweniował jednak bramkarz beniaminka.

Francuz zdobył gola kilka minut potem, ale po sprawdzeniu VAR-u jego trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego.

Podopieczni Tuchela dopięli swego kilka minut potem. Tym razem trafienie Nkunku zostało już uznane i do przerwy mieliśmy 1:0.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy dwie dobre sytuacje miał Mbappe. Francuz raz został zatrzymany przez dobrze interweniującego Bernardoniego, a raz uderzył obok bramki.

Podopieczni Tuchela podwyższyli w 69. minucie. Tym razem Mbappe płaskim uderzeniem pokonał już golkipera Nimes. W tej sytuacji asystę zanotował Bernat.

Dziesięć minut potem Mbappe po raz kolejny znalazł się w dobrej sytuacji. Bernardoni poradził sobie jednak z jego uderzeniem.

W 89. minucie było już 3:0 dla podopiecznych Tuchela. Mbappe wykorzystał sytuację sam na sam i pewnie pokonał bramkarza beniaminka.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

PSG – Nimes 3:0 (1:0)

1:0 Nkunku 40′
2:0 Mbappe 69′
3:0 Mbappe 89′