Remis we Frankfurcie

Ante Rebić

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie w niemieckiej ekstraklasie, gdzie Na Commerzbank-Arena we Frankfurcie Eintracht podejmował Borussię Mönchengladbach. Gospodarze objęli prowadzenie w 45. minucie meczu, ale na kilka chwil przed końcem gola wyrównującego zdobył Denis Zakaria.

Od pierwszego gwizdka sędziego stroną przeważającą byli jednak goście, który z wielką zaciekłością rzucili się do ataku. Już w 8. minucie meczu gola mógł zdobyć Thorgan Hazard, a następnie doskonałą okazję miał Denis Zakaria, ale w obu przypadkach świetnym refleksem wykazał się bramkarz gospodarzy czyli Kevin Trapp.

Pod koniec pierwszej części gry prowadzenie, dość niespodziewanie, objęła drużyna z Frankfurtu. Eintracht, który przetrzymał ataki Borussii, zaatakował na kilka chwil przed zejściem do szatni, co zakończyło się golem na 1:0. Na listę strzelców wpisał się Danny de Costa, który dobrze wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości.

Po ponownym gwizdku sędziego ponownie inicjatywa należała do przyjezdnych z Mönchengladbach. W 57. minucie gola na 1:1 powinien zdobyć Christoph Kramer, ale w ostatnim momencie jeden z defensorów zatrzymał jego strzał. Z kolei na kwadrans przed końcem meczu swoją szansę na gola miał Andre Rebic, ale futbolówka przeleciała kilkanaście centymetrów obok lewego słupka.

Ostatecznie mecz zakończył się jednak podziałem punktów. W 82. minucie gola na 1:1 zdobył bowiem Denis Zakaria, który bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Następne spotkania

Gospodarze w nadchodzącej kolejce pojadą do Hanoweru. Z kolei Borussia Mönchengladbach będzie podejmowała Wolfsburg.

Eintracht Frankfurt – Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:0)

1:0 da Costa 45+1′
1:1 Zakaria 82′